Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościManager lotniczyPodróżeWiadomości

Lufthansa Group oferuje nowe letnie kierunki

Przewoźnicy Grupy obsługują 316 miejsc w 101 krajach w letnim rozkładzie połączeń 2016; nowe i dodatkowe usługi z myślą o pasażerach Linie Lufthansa Group – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa i SWISS – stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla pasażerów biznesowych i turystycznych. Jak zawsze klienci mogą być pewni, że otrzymają najwyższej jakości obsługę oraz niezawodność ze strony Lufthansa Group.

Wraz z nowym rozkładem, który wejdzie w życie 27 marca, przewoźnicy Lufthansa Group zaoferują kompleksową siatkę połączeń na całym świecie dzięki 23 140 rejsom tygodniowo. Poprzez główne porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, ale również dzięki wielu połączeniom bezpośrednim, linie obsłużą 316 destynacji w 101 krajach (latem rok temu: 321 destynacji w 103 krajach).

Ten rozbudowany wachlarz usług zostanie dodatkowo poszerzony o 18 000 rejsów code-share dzięki współpracy z ponad 30 partnerami lotniczymi Lufthansa Group. Letni rozkład połączeń 2016 będzie obowiązywać od niedzieli 27 marca do soboty 29 października.

Główne innowacje, z podziałem na przewoźników:

Lufthansa

Latem Lufthansa obsłuży 205 destynacji dzięki łącznej liczbie 10 712 połączeń tygodniowo. Nowością na międzykontynentalnej mapie będzie San Jose (USA), które
od 1 lipca zostanie połączone pięcioma rejsami tygodniowo. Region metropolitalny San Jose obejmuje ponad 3,3 mln mieszkańców. Jest położony w sercu kalifornijskiej Doliny Krzemowej, gdzie swoje siedziby ulokowała niezliczona liczba firm ze świata IT. Wiele koncernów z branży biotechnologicznej, farmaceutycznej, czy medycznej, również mieści się w tym rejonie, działają tu także liczne laboratoria badawcze i samochodów firmy motoryzacyjne.

San Jose jest jednak atrakcyjne nie tylko dla pasażerów korporacyjnych. To również idealny punkt startowy do zwiedzania Północnej Kalifornii, dzięki czemu stanowi atrakcyjną alternatywę dla oddalonego o 70 km San Francisco. Lufthansa dodaje do swojej siatki połączeń z bazy we Frankfurcie także dwie nowe destynacje europejskie: Alicante (Hiszpania), które zyskuje nowy tygodniowy rejs, oraz Tiranę (Albania).

Jako uzupełnienie usług we Frankfurcie, Lufthansa zaoferuje dodatkowy rejs międzykontynentalny do Denver (USA) i Teheranu (Iran) ze swojego portu przesiadkowego w Monachium. Denver zyska pięć połączeń tygodniowo od 11 maja, a do Teheranu będzie można polecieć trzy razy w tygodniu od 4 maja.

Ze stolicy Bawarii będą także dostępne nowe turystyczne kierunki Lufthansy. Latem będzie można polecieć na greckie Santorini i Korfu a także do portugalskiego Porto. Jedno połączenie tygodniowo na obie greckie wyspy będzie dostępne od 15 maja, a 4 razy w tygodniu polecimy do Porto już od 24 kwietnia.

Wzrasta także zainteresowanie podróżami na wschód Europy. W odpowiedzi Lufthansa wprowadza do rozkładu pierwsze rejsy z Monachium do Rzeszowa i węgierskiego Debreczyna . Do monachijskiej siatki połączeń powraca ukraińska Odessa, do której będzie można polecieć dwa razy w tygodniu od 31 marca. Kolejną nowością z Monachium jest Tallinn – połączenia do estońskiej stolicy będą dostępne dwa razy dziennie dzięki współpracy z Adria Airways.

Lufthansa planuje dalszy rozwój siatki połączeń dzięki partnerstwu z British Midland.
W przyszłości pasażerowie Lufthansy będą mogli wybrać się z Monachium do 
Southampton (Wielka Brytania), Norrköping (Szwecja) i Bergamo we włoskiej Lombardii (rejsy non-stop). Także niemiecki Rostock będzie dostępny dzięki 6 rejsom tygodniowo.

Austrian Airlines

Tego lata Austrian Airlines zaoferuje pasażerom bogaty wybór 130 połączeń w 55 krajach. Oferta obejmuje niemal codzienne połączenia z Ameryką Północną: 7 rejsów tygodniowo do Nowego Jorku, Waszyngtonu, Toronto i Chicago oraz 6 do Miami.

Austrian Airlines obsłuży także 31 rejsów tygodniowo dzięki rejsom non-stop pomiędzy Wiedniem a Azją: Boeing 767 poleci 5 razy w tygodniu do Pekinu, nawet codziennie Boeing 777 zabierze pasażerów do Szanghaju, Bangkoku i Tokio, a 5 razy w tygodniu do Hong Kongu.

Brussels Airlines

Brussels Airlines będzie oferować przynajmniej dziewięć nowych połączeń w swoim wakacyjnym rozkładzie. Toronto (Kanada) dołączy do rosnącej sieci połączeń długodystansowych, które będą odbywać się pięć razy w tygodniu już od końca marca. Dzięki bliskiej współpracy z Air Canada, partnerem Star Alliance, w ramach nowych usług będą również dostępne liczne połączenia krajowe z i do Toronto. Połączenia z Akrą (Ghana), które zostały uruchomione ostatniej zimy, będą również dostępne w wakacyjnym rozkładzie.

Brussels Airlines planuje również w dalszym ciągu rozwijać swoje połączenia do wakacyjnych miejscowości wypoczynkowych oraz do europejskich lotnisk regionalnych. Nowe rejsy, które będą dostępne w wakacyjnym harmonogramie to Nantes (Francja), Heraklion i Saloniki (Grecja) oraz Jerez, Teneryfa i Gran Canaria (Hiszpania). Nowe połączenie z Belfastem (Wielka Brytania), jest pierwszym oferowanym w Lufthansa Group.

Brussels Airlines będzie również oferować sześć razy w tygodniu połączenia na trasie Bruksela-Norymberga. W sumie Brussels Airlines, ze swoją flotą 50 maszyn, będzie zapewniać 815 połączeń na trasach europejskich i 95 na międzykontynentalnych tygodniowo.

Eurowings

W letnim rozkładzie połączeń Eurowings będzie obsługiwać 130 punktów w 41 krajach,
w ramach swoich baz operacyjnych w Berlinie (Tegel), Dortmundzie, Düsseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii, Bonn, Stuttgarcie i Wiedniu. Siedem z nich obejmie destynacje międzykontynentalne.

Do siatki międzykontynentalnej Eurowings dołączy Boston (USA) i Mauritius, oba obsługiwane z Kolonii. Dalsze lokalizacje, takie jak Bangkok i Phuket (Tajlandia), Punta Cana i Puerto Plata (Dominikana) i Varadero (Kuba) będą tego lata po raz pierwszy obsługiwane przez Eurowings.

Nowe usługi będą obejmować rejsy z Kolonii do Warny (Bułgaria), Mahon (Hiszpania)
i Brindisi (Włochy), które będą również dostępne z Düsseldorfu. Natomiast dwa, nowe
w rozkładzie, miasta tureckie – Bodrum i Samsun
 – będą obsługiwane z Kolonii,
a połączenia Hanower – Antalya
 i Düsseldorf-Kutahya Zafer będą dalej rozwijać ofertę Eurowings na tureckim rynku.

Baza operacyjna Eurowings w Stuttgarcie będzie oferować nową trasę do Puli (Chorwacja), a Cagliari (Włochy) będzie dostępne zarówno z Hamburga, jak i Berlina. Na rynku włoskim będą dalej dostępne trasy Wiedeń-Rzym i Hamburg-Piza. Natomiast letnie połączenia z Hamburga będą obejmować Ibizę (Hiszpania), a Eurowings Düsseldorf zapewni rejsy do Edynburga i na lotnisko East Midlands (Wielka Brytania), do Lizbony (Portugalia) i Kavali (Grecja).

Tegoroczne wakacyjne połączenia z Alicante (Hiszpania) oraz Bastią (Francja) będą dalej rozwijane i obsługiwane z Düsseldorfu i Wiednia. Połączenia z Wiednia do Faro (Portugalia) i Walencji (Hiszpania) dodatkowo uzupełnią letnie rozkłady Eurowings.

SWISS

SWISS będzie dalej dostosowywać swoją ofertę usług z Zurychu i Genewy w swoich letnich rozkładach. Dostępne będą trzy loty tygodniowo z Zurychu do Alicante (Hiszpania), natomiast rejsy do Lamezia Terme (Włochy) będą się odbywać co tydzień
z Genewy. W nowych rozkładach zwiększy się również częstotliwość połączeń europejskich i międzykontynentalnych. Flagowy Boeing 777-300ER należący do linii zostanie wprowadzony na wielu trasach w okresie obowiązywania nowego harmonogramu. SWISS będzie obsługiwać 102 kierunki w 46 krajach w swoim nowym wakacyjnym rozkładzie.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: