Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościManager lotniczyPodróżeWiadomości

Linie Emirates otwierają codzienne połączenie do Chorwacji

 

Linie Emirates poinformowały o planowanym rozszerzeniu siatki połączeń w Europie i wprowadzeniu codziennego połączenia z Dubaju do stolicy Chorwacji, Zagrzebia (ZAG), od 1 czerwca tego roku. Rejsy do nowego kierunku w Europie Południowo-Wschodniej będą realizowane przez Boeinga 777-300, jedyny samolot szerokokadłubowy na trasie do Zagrzebia. 

Linie Emirates działają na rynku chorwackim od 2003 roku, więc uruchomienie codziennych lotów jest naturalnym krokiem naprzód. Cieszymy się, że do naszej globalnej siatki połączeń dołączy tak malownicze miasto – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates. – Nie możemy doczekać się współpracy z naszymi partnerami i interesariuszami w Chorwacji przy świadczeniu usług na najwyższym światowym poziomie pasażerom na pokładzie naszych nowoczesnych, młodych samolotów. Chcemy także przyczynić się do rozwoju handlu i wzrostu ruchu turystycznego między Chorwacją a Dubajem, jak również zachęcić do podróży turystów z regionu Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku, gdzie linie Emirates obsługują łącznie 45 kierunków –  dodał.

Nowe połączenie do Zagrzebia otwiera przed pasażerami Emirates zupełnie nowy, fascynujący region. Przesiąknięte kulturą i historią miasto słynie z wielu urokliwych ulicznych kawiarni oraz restauracji otwartych przez całą wiosnę i lato. Położona w północno-zachodniej części kraju stolica Chorwacji oferuje bliskość gór i parków narodowych zarówno miłośnikom aktywnego wypoczynku, jak i osobom, które chcą po prostu rozkoszować się przyrodą i uwiecznić przepiękne widoki na Instagramie czy w rodzinnym albumie z wakacji. W sezonie zimowym na narciarzy czeka ośrodek Sljeme położony na zboczu góry Medvednica, który znajduje się w odległości zaledwie 20 minut jazdy samochodem od Zagrzebia i stanowi świetną alternatywę dla zatłoczonych alpejskich stoków.

Na dalmatyńskim wybrzeżu Chorwacji można znaleźć także malowniczy kurort Split oraz wspaniałe wyspy Hvar i Brac. Podróżując dalej wzdłuż wybrzeża, turyści dotrą do Dubrownika. W mieście tym znajduje się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stare miasto, którego ozdobę stanowią barokowa katedra i charakterystyczne mury, które można było podziwiać jako Królewską Przystań w wyświetlanej na kanale HBO telewizyjnej adaptacji „Gry o tron”. Niezwykła architektura miasta również przykuła uwagę wytwórni filmowej Disney, która nakręciła tu zdjęcia do najnowszej, ósmej odsłony „Gwiezdnych wojen”, która trafi do kin w tym roku.

Chorwację chętnie odwiedzają biznesmeni i turyści z całego świata, w szczególności zwiedzający z Dalekiego Wschodu – Korei Południowej, Japonii, Tajwanu czy Singapuru – oraz Australii. Dzięki dogodnym godzinom lotów Emirates, podróż do Zagrzebia z tych i wielu innych państw będzie bardziej komfortowa.

Nowe połączenie przyniesie korzyści pasażerom nie tylko z Chorwacji, ale również z sąsiedniej Słowenii, a nawet południowych regionów Węgier i Austrii, ułatwiając podróż liniami Emirates do Dubaju, a stamtąd do ponad 150 miejsc na całym świecie. Od tej pory podróż do macierzystego portu przewoźnika w Dubaju w jednej z trzech klas na pokładzie nowoczesnego samolotu szerokokadłubowego jest na wyciągnięcie ręki. Z Dubaju można wyruszyć w dalszą drogę do takich miast jak Szanghaj, Pekin, Bangkok, Kuala Lumpur, Sydney, Melbourne, a także na Malediwy, Seszele czy Sri Lankę, czekając na przesiadkę mniej niż cztery godziny.

Podróżujący z Dubaju w celach służbowych docenią wczesną porę lądowania na lotnisku w Zagrzebiu (Franjo Tuđman International). Miasto zyskało miano nowej „Doliny Krzemowej” jako inkubator dla młodych firm technologicznych dzięki rosnącej populacji świetnie wykształconych, młodych fachowców i ma zasadnicze znaczenie dla przemysłu w całym regionie. Oprócz firm opracowujących innowacyjne technologie i przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, w centrum Zagrzebia znajdują się siedziby i oddziały regionalne wielu spośród największych spółek i koncernów w Chorwacji i Europie Środkowej.

Jeśli chodzi o handel, zwiększy się dostępność Europy Południowo-Wschodniej dla przedsiębiorców z Bliskiego Wschodu i innych części świata – to pierwsza trasa linii Emirates przebiegająca w tym regionie. W ramach codziennego połączenia Boeing 777 zdoła zabrać do 16 ton cargo, zapewniając jeszcze większy dostęp do zagranicznych rynków chorwackim eksporterom i wspierając rozwój handlu.

Godziny lotów: rejs nr EK129 – odlot z Dubaju o 8:15, przylot do Zagrzebia o 12:20 czasu lokalnego. Rejs powrotny nr EK130 – odlot z Zagrzebia o 15:35, przylot do Dubaju o 23:05.

Połączenie będzie obsługiwał trzyklasowy Boeing 777-300 Emirates, który oferuje 12 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie pierwszej, 42 miejsca w klasie biznes i 310 szerokich foteli w klasie ekonomicznej. Na pasażerów we wszystkich klasach czeka wybór 2 500 kanałów w systemie rozrywki pokładowej ice oraz posiłki z karty przyrządzane przez najlepszych szefów kuchni. Obsługę zapewni słynący z najwyższych standardów wielonarodowy personel pokładowy Emirates, do którego należą przedstawiciele 130 krajów, w tym 234 Chorwatów.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Oszustwa, kradzież danych i wyłudzanie pieniędzy to najczęstsze incydenty w sieci

AktualnościWiadomości

Rusza UX Upgrade – nowa odsłona platformy ze szkoleniami UX od Symetrii

AktualnościWiadomości

15 miliardów haseł w Darknecie

AktualnościWiadomości

Jarosław Pleskot w Zarządzie HAMA Polska

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: