Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGospodarkaHandelPrzemysłWiadomości

Lidl podbije USA

 

Aldi jest obecny na amerykańskim rynku już od 40 lat. Teraz ten ogromny rynek ma zamiar opanowań konkurent Aldi czyli Lidl, który zamierza uruchomić swoją centralę w Wirginii i w ciągu kilku lat otworzyć 100 placówek w całych Stanach- taką informacje podał gubernator Terry McAuliffe. Sam zreszta udał sie całą delegacje do cetnrali Lidla w Neckarsulm, aby zakończyć transakcję.

Lidl zainwestuje w sumie 202 mln dolarów (179 mln euro) w Wirginii i stworzyć tam około 700 miejsc pracy. “Dogodna lokalizacja, którą oferuje Wirginia, stanowi niesamowitą okazję do rozpoczęcia ekspansji w Stanach Zjednoczonych”, powiedział szef amerykańskiego Lidla Brendan Proctor.

Lidl zapowiedział wejście na rynek amerykański w grudniu ubiegłego roku.  “Z mniejsza ilością sklepów niż 100 nie opłaca nam się nawet zaczynać” -powiedział Klaus Gehrig szef Swchartza, grupy należącej do Lidla.  Ma to jednak potrwać od 2 do 3 lat. Lidl nie podał żadnych konkretnych danych dotyczących harmonogramu ekspansji.

 W Europie Lidl ma około 10.000 sklepów w 26 krajach. Rywal Aldi jest reprezentowany w USA od 1976 roku, i posiada około 1400 sklepów i planuje dalej rozszerzyć swoją działalność. Liderem rynku amerykańskiego w tym segmencie jest  Walmart.

Kilka tygodni temu Lidl ogłosił, że l od 1 czerwca podniesie płace minimalną do swoich 70.000 pracowników w Niemczech do 11,50 euro.
Do grupy kapitałowej Schwartza oprócz Lidla  należy także sieć supermarketów Kaufland.  W 2014 roku sprzedaż  tej grupy  na całym świecie wyniosła prawie 80 mld euro.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Porsche wszędzie ma wzrosty sprzedaży - tylko nie w Niemczech

AktualnościWiadomości

Praca tymczasowa rozwiązaniem nie tylko na czas kryzysu

AktualnościWiadomości

Jak zorganizować wyjazd służbowy w dobie pandemii?

AktualnościWiadomości

W Polsce spada jakość obsługi klientów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: