Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościFinanseLudzieWiadomości

Kobieta szefową KPMG w USA

 

Od 1 lipca 2015 roku na czele amerykańskiej części światowej organizacji świadczącej usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i gospodarczego czyli firmy KPMG stanie kobieta.

52. letnia Lynne Doughtie jest pierwszą kobietą w historii KPMG, która obejmie to stanowisko na kolejnych pięć lat. Nowa pani prezes miała powiedzieć, że ta decyzja stwarza “nadzwyczajne możliwości na bezprecedensowe zmiany”.

Doughtie przejmuje fotel prezesa od Johna Veihmeyera, który teraz będzie globalnym dyrektorem KPMG.  Do tej pory  Doughtie była szefową działu doradczego spółki, którego obroty w zeszłym roku wyniosły2,65 miliardów dolarów. Sama Doughtie zanotowała wzrost o 17 procent w ciągu ostatniego roku obrotowego. Nowa pani prezes pracuje w KPMG od 30 lat i ma również doświadczenie w pracy w jej dziale rachunkowym. W 1985 roku rozpoczęła karierę jako rewident gospodarczy,  a w latach 90. przeszła do działu doradczego.

Międzynarodowy rynek audytu zdominowany jest przez cztery największe firmy, PricewaterhouseCoopers, KPMG, Ernst & Young i Deloitte.  Doughtie jako  szefowa w KPMG jest drugą w tej branży kobieta na tym stanowisku po tym jak w lutym Deloitte mianował Cathy Engelbert na stanowisko dyrektora zarządzającego.

 

 

Polecane artykuły
AktualnościDebata ManageraWiadomości

Outsourcing usług IT

AktualnościWiadomości

SAP radzi sobie z kryzysem koronowym lepiej niż oczekiwano

AktualnościWiadomości

Czym jest samochód dla różnych pokoleń Polaków?

AktualnościWiadomości

Business Must Go On - Jak chińskie firmy zapewniły ciągłość działania w czasie kryzysu?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: