Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościFinanseLudzieWiadomości

Kobieta szefową KPMG w USA

Od 1 lipca 2015 roku na czele amerykańskiej części światowej organizacji świadczącej usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i gospodarczego czyli firmy KPMG stanie kobieta.

52. letnia Lynne Doughtie jest pierwszą kobietą w historii KPMG, która obejmie to stanowisko na kolejnych pięć lat. Nowa pani prezes miała powiedzieć, że ta decyzja stwarza “nadzwyczajne możliwości na bezprecedensowe zmiany”.

Doughtie przejmuje fotel prezesa od Johna Veihmeyera, który teraz będzie globalnym dyrektorem KPMG.  Do tej pory  Doughtie była szefową działu doradczego spółki, którego obroty w zeszłym roku wyniosły2,65 miliardów dolarów. Sama Doughtie zanotowała wzrost o 17 procent w ciągu ostatniego roku obrotowego. Nowa pani prezes pracuje w KPMG od 30 lat i ma również doświadczenie w pracy w jej dziale rachunkowym. W 1985 roku rozpoczęła karierę jako rewident gospodarczy,  a w latach 90. przeszła do działu doradczego.

Międzynarodowy rynek audytu zdominowany jest przez cztery największe firmy, PricewaterhouseCoopers, KPMG, Ernst & Young i Deloitte.  Doughtie jako  szefowa w KPMG jest drugą w tej branży kobieta na tym stanowisku po tym jak w lutym Deloitte mianował Cathy Engelbert na stanowisko dyrektora zarządzającego.

 

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Zmiany klimatyczne spowodują wzrost cen wody i żywności

AktualnościWiadomości

Od przyszłego roku główny wskaźnik na rynku finansowym w nowym standardzie

AktualnościWiadomości

Rządowa chmura obliczeniowa poprawi bezpieczeństwo IT w samorządach

AktualnościWiadomości

Zatrudnienie młodocianych pracowników tylko pod pewnymi warunkami

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: