Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Kevin Mayer manager Disneya został dyrektorem generalnym TikTok

 

Szef transmisji strumieniowej Disneya, Kevin Mayer, będzie teraz szefem chińskiej platformy wideo TikTok. Mayer  jednocześnie poprowadzi od czerwca działalność operacyjną w chińskiej spółce dominującej Bytedance, jak poinformował w poniedziałek jego nowy pracodawca. W korporacji Disneya Mayer był odpowiedzialny za sukces przy uruchomieniu usługi strumieniowania treści rozrywkowych na żądanie Disney+, które miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku – przypomina Reuters. 

TikTok z krótkimi klipami wideo jest szczególnie popularny wśród młodych użytkowników. Firma musiała jednak bronić się przed zarzutami, że nie robi wystarczająco dużo, aby chronić nieletnich. W Stanach Zjednoczonych niektórzy politycy ostrzegają również przed TikTokiem z powodu chińskich właścicieli. W związku z tym TikTok próbował już stać się bardziej międzynarodową platformą. Zaangażowanie Mayera może w tym pomóc. 

W listopadzie rząd USA zarządził audyt pod kątem bezpieczeństwa narodowego dotyczący przejęcia za miliard dolarów przez firmę ByteDance  aplikacji Musical.ly, którą następnie przekształcono  w TikToka.  Setan USA nie pozostał w tej sytuacji obojętny i zaproponował regulacje prawną, która ma zakazywać korzystania z tej aplikacji pracownikom administracji państwowej na poziomie federalnym, w szczególności na służbowych telefonach.

Jeden z senatorów, którzy zaproponowali tę regulację – Republikanin Josh Hawley, w rozmowach z mediami ujawnił też, iż TikTok poinformował go, że przedstawiciele tej spółki nie będą mogli zeznawać przed Kongresem, gdyż przebywają w Chinach. Po ogłoszeniu transferu Mayera Hawley napisał w serwisie Twitter: “ten nowy menedżer mieszka w USA. Czekam na rozmowę z nim, pod przysięgą”.

Odpierając zarzuty Amerykanów, ByteDance podjęło już kroki, aby oddzielić TikToka od większości przedsięwzięć biznesowych realizowanych w Chinach. Firma zatrudniła w ostatnich kilku miesiącach managerów związanych wcześniej z amerykańskimi firmami, takich jak Erich Andersen, który wcześniej pracował dla Microsoftu, oraz Vanessa Pappas, związana wcześniej z serwisem YouTube należącym do Google’a.

Mayera na stanowisku w Disneyu zastąpi Rebecca Campbell, która pracuje dla koncernu od 23 lat – podał Reuters.

luk / dpa

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Branża gier komputerowych największym beneficjentem pandemii

AktualnościWiadomości

Po utracie miliardów Ryanair jest optymistą

AktualnościHRWiadomości

HR potrzebuje empatii

AktualnościWiadomości

Podkarpacka Dolina Lotnicza przygotowuje się do mocnego odbicia po kryzysie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: