Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Cena złota najwyższa od 7 lat

 

Cena złota wzrosła do najwyższego poziomu od siedmiu lat na początku tygodnia, zgodnie z ostrzeżeniami ekonomicznymi z Rezerwy Federalnej USA. W poniedziałek rano uncja złota (31,1 g) kosztowała 1764 USD, o 19 USD więcej niż w piątek.

W ten sposób popyt na złoto skorzystał ponownie z wysokiego poziomu niepewności związanej z wychodzeniem gospodarki światowej z kryzysu pandemii. Jak zapowiedziało kierownictwo Rezerwy Federalnej USA w swoim raporcie półrocznym, w szczególności sektor nieruchomości może ucierpieć z powodu potencjalnego pogorszenia się kryzysu. Szef Fed Jerome Powell ostrzegł w weekend, że ożywienie w amerykańskiej gospodarce może się przeciągnąć do 2021 r.

W piątek słabe dane gospodarcze z USA po raz kolejny ukazały znaczenie wpływu pandemii na gospodarkę USA. Sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa spadły w kwietniu do historycznych minimów.

Złoto zasadniczo zyskuje na  niskich stopach procentowych we wszystkich głównych gospodarkach. Polityka zerowej stopy procentowej sprawia, że ​​złoto, które nie płaci odsetek, jest bardziej atrakcyjne dla inwestorów. Trend ten został wzmocniony przez dyskusję w Stanach Zjednoczonych na temat ujemnych stóp procentowych. Rezerwa Federalna USA jak dotąd nie wykazała chęci, ale spekulacje trwają.

Do tego dochodzą ciągłe obawy dotyczące amerykańsko-chińskiego sporu dotyczącego przyczyny pandemii. Ponowne zaostrzenie konfliktu handlowego nie jest wykluczone. Prezydent USA Donald Trump ostatnio nawet zagroził zerwaniem stosunków.  Na tym tle złoto zyskuje  jako rzekomo bezpieczna alternatywa inwestycyjna.

la / dpa

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Najlepsi tęczowi sprzymierzeńcy w Polsce – Diamenty LGBT+

AktualnościWiadomości

Komentarz eksperta firmy Tavex ws. narodowej strategii bezpieczeństwa gotówki

AktualnościWiadomości

6 obszarów, których cyfryzację przyśpieszył COVID-19

AktualnościWiadomości

Późne macierzyństwo – efekt zmian społecznych czy zdrowia prokreacyjnego?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: