Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Jak stworzyć kreatywne i oryginalne CV?

Kreatywność to cecha, której pracodawcy coraz częściej oczekują od swoich pracowników. Umiejętność nieszablonowego myślenia przydaje się w wielu branżach i niekiedy stanowi ratunek w trudnej sytuacji. Tylko jak zasygnalizować rekruterowi, że nasza głowa pełna jest ciekawych pomysłów? Odpowiedź jest prosta – poprzez CV. Kreatywny i oryginalny życiorys z pewnością zaciekawi potencjalnego pracodawcę i sprawi, że będzie chciał chciał on się z nami spotkać na rozmowie kwalifikacyjnej. Jak zatem stworzyć taki dokument? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Kreatywne i oryginalne CV – szukanie inspiracji

Kreatywność nie zawsze oznacza samodzielne wymyślanie koncepcji. Czasem trzeba zainspirować się gotową pracą innej osoby, by nakierować swoje myśli na właściwe tory. Podobnie jest w przypadku tworzenia życiorysu – przykłady CV, które można znaleźć na licznych stronach tematycznych są doskonałym punktem wyjścia, gdy poszukujemy natchnienia do działania. Po przejrzeniu kilku propozycji w naszej głowie powinna zacząć formować się wizja, którą później przeniesiemy na dokument.

Zrobić to można na kilka sposobów. Bardziej zaawansowane graficznie projekty CV warto zacząć tworzyć w programie Adobe Photoshop. Duży zasób narzędzi stwarza ogromne możliwości graficzne, dzięki którym urzeczywistnić mogą się nawet najbardziej zaawansowane koncepcje. Jeśli jednak nasza wizja jest nieskomplikowana, program Microsoft Word bądź Canva w zupełności wystarczą do stworzenia satysfakcjonującego CV. 

Efektowne CV w kreatorze online

Czasem nasze umiejętności graficzne są zbyt małe, by samodzielnie stworzyć efektowne CV. Wtedy z pomocą przychodzą ogólnodostępne kreatory online, z których obsługą poradzi sobie praktycznie każdy. Wystarczy wybrać interesujący nas szablon – a jest ich cała masa -, następnie uzupełnić swoje dane, w tym imię i nazwisko, wykształcenie czy dotychczasowy przebieg kariery zawodowej, wcisnąć przycisk “Stwórz CV” bądź “Generuj CV” – i już. W rezultacie otrzymamy gotowy życiorys oprawiony ciekawą szatą graficzną. Sposób efektowny, szybki i co najważniejsze – skuteczny. 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

7 korzyści z profesjonalnej obsługi kadrowo-płacowej dla Twojej firmy

AktualnościWiadomości

AI jako tłumacz: czy już nigdy nie będziemy musieli uczyć się języka?

AktualnościWiadomości

Spadające ceny samochodów elektrycznych powodują wzrost stawek leasingowych

AktualnościWiadomości

Europejscy producenci narzekają na niebezpieczne zabawki w Temu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: