Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Jak przyciągnąć więcej klientów?

 

W dobie stale rozwijającej się sprzedaży internetowej oraz rosnącej konkurencji, przyciągnięcie klientów do sklepu wcale nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Firmy prześcigają się zatem w tym, by zdobywać nowych konsumentów i utrzymywać ich przy sobie jak najdłużej. W jaki sposób to zrobić?

Wygoda i bezpieczeństwo

Przede wszystkim zacznij od dopracowania swojego sklepu internetowego – ma być user friendly, czytelny i wygodny. Zadbaj o to, by był on dostosowany do wszystkich urządzeń mobilnych, gdyż statystyki wyraźnie wskazują, że to właśnie poprzez smartfony czy tablety klienci dokonują, najczęściej, zakupów. Usuń wszelkie opóźnienia, tym bardziej na etapie płatności online. Zadbaj również o to, by płatności były bezpieczne i wygodne, a także udostępniały wiele możliwości. Upewnij się także, iż formy dostaw są dopasowane do potrzeb klientów.

Baza wiedzy dla klienta

Twój klient musi poczuć więź z marką. Aby tego dokonać, warto wprowadzić działania na wielu polach – między innymi na stronie, w postaci bloga, ale także na social mediach. Zadbaj o to, by klient czuł, iż robi zakupy u osób, które znają się na swojej branży i mogą mu pomóc, gdyby tylko tego potrzebował. To zadanie dla działu content marketingu. Wartościowe treści, materiały poradnikowe czy też treści o charakterze rozrywkowym napędzają ruch na witrynę, ale także pokazują twój sklep w dobrym świetle.

Nie zapominaj o promocjach

Jest coś, co zawsze przyciąga klientów – to promocje. Wyprzedaże ostatnich sztuk, dzień darmowej dostawy, prezent za zakupy od konkretnej kwoty, kody rabatowe. To wszystko sprawia, że twój sklep będzie wyglądać bardziej interesująco dla klienta. Pamiętaj także, że częściej wracamy do sklepów, w których już kupowaliśmy, niż wybieramy nowe strony. Promocja może sprawić, że przyciągniesz do siebie osoby, które już z tobą zostaną.

W swoich działaniach musisz pamiętać także o reklamie, która pozwoli ci stać się bardziej widocznym dla potencjalnych klientów. Tak naprawdę istnieje wiele sposobów na to, by przyciągnąć do siebie ludzi. Najlepszym z nich jest jednak świadomość, że to właśnie klienci są najważniejsi. Działając z myślą o nich, a nie o sobie, z pewnością uda ci się ściągnąć ich do swojego sklepu.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Daimler Truck korzysta z wyższych cen

AktualnościWiadomości

Siemens jest na minusie po raz pierwszy od 12 lat

AktualnościWiadomości

Emirates inwestują ponad 2 mld dolarów w wyższy poziom usług pokładowych

AktualnościWiadomości

TUI liczy na odrobienie start po pandemii

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: