Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Jak pandemia napędza rynek nieruchomości na Sylcie

 

Ceny nieruchomości rosną już od jakiegoś czasu na wyspie Sylt na Morzu Północnym, zresztą jednym z najdroższych miejsc w Niemczech, i nie zmieniła tego pandemia. Wręcz przeciwnie: pandemia nawet zintensyfikowała trend i ceny, jak donoszą eksperci rynkowi. W związku z tym rozwój powinien być kontynuowany w przyszłości: ceny domów i mieszkań na wyspie celebrytów stale rosną.

Trend rozpoczął się przed wiosną 2020 roku – mówi Peter-Georg Wagner, dyrektor zarządzający stowarzyszenia nieruchomości IVD Nord. W wyniku pandemii ruch cen został wówczas dodatkowo zintensyfikowany, bardziej niż w pozostałej części Niemiec. „Średnio ceny nieruchomości mieszkalnych zajmowanych przez właścicieli wzrosły w roku 2020 o pięć do dziesięciu procent” – powiedział Wagner. Jednak wzrost jest wyższy na Sylcie. Peter Peters , który pracuje jako agent nieruchomości na Sylcie, widzi to podobnie . „Ceny na wyspie wzrosły o 10 do 20 procent i prawdopodobnie będą nadal rosły” – mówi.

Jak mówi Peters, dom w upragnionej błotnistej lokalizacji w Kampen kosztuje teraz co najmniej 30 milionów euro. W Keitum nabywcy rozpuszczalników zwykle muszą zapłacić od 12 do 18 milionów euro za gotowy dom z widokiem na Morze Wattowe. „Okręg North Friesland regularnie tworzy standardową tabelę wartości gruntów, z której wynikają te oficjalne dane dotyczące Sylt” – wyjaśnia broker.

Agent upatruje w ograniczonych możliwościach podróży jedną z przyczyn tego rozwoju w segmencie luksusowym. Podczas gdy hotele są zamknięte, a mieszkań wakacyjnych nie można wynająć, rozporządzenie landowe Szlezwik-Holsztyn zezwala właścicielom drugich domów na dalsze korzystanie z ich nieruchomości na wyspie.

Mieszkańcy Hamburga, Nadrenii Północnej-Westfalii czy Berlina „kupują więcej wolności, kupując dom lub mieszkanie na Sylcie” – mówi Peters. Należy dodać ludzi, których na to stać. To mile widziana zmiana scenerii, gdy wyjazdy zagraniczne nie są możliwe lub tylko w bardzo ograniczonym zakresie ze względu na koronę.

Kontekst: Ceny ziemi na Sylcie rosną nieprzerwanie od połowy lat sześćdziesiątych XX wieku. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat ceny wzrosły prawie dwukrotnie.

To, jak rozwijają się ceny domów prywatnych na wyspie, zależy również od tego, jak rozwija się rozprzestrzenianie się koronawirusa i jak postępują szczepienia – powiedział dyrektor zarządzający IVD Nord Wagner. Decyduje tu lokalizacja: „Atrakcyjna wyspa, jak Sylt, nie traci swojej atrakcyjności”.

Na wyspie, a także we wschodnio-fryzyjskim Norderney oraz w regionie Tegernsee, działka budowlana jest najdroższa w Niemczech .

 

Polecane artykuły
AktualnościFinanseITWiadomości

SAP prognozuje wyższe przychody niż się spodziewano

AktualnościFinanseWiadomości

Spada liczba kart kredytowych

AktualnościWiadomościZdrowie

Wyższe stanowisko oznacza więcej stresu

AktualnościGospodarkaWiadomości

W przyszłym roku rynek odpadów czeka rewolucja

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: