Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościManager lotniczyWiadomości

Najnowszy samolot we flocie KLM – Embraer 195-E2 przyleci dzisiaj do Warszawy

 

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM powitały wczoraj nowy nabytek w swojej flocie – pierwszy z zamówionych w sumie 25 samolotów typu Embraer 195-E2, który przyleciał z Brazylii na lotnisko Schiphol w Amsterdamie. Nowy samolot posiada kilka ważnych atutów, które mają dla KLM szczególne znaczenie: Embraer 195-E2 zużywa 9% mniej paliwa*, a tym samym emituje 31% mniej CO2 na pasażera w porównaniu ze swoim „poprzednikiem” – Embraerem E-190. Co więcej, maszyna jest o 63% cichsza.

Modernizacja floty stanowi ważny element strategii zrównoważonego rozwoju KLM, która dąży do maksymalnej redukcji emisji dwutlenku węgla. W tym roku do floty KLM Cityhopper dołączy siedem nowych samolotów tego typu. Całkowite zamówienie KLM obejmuje 25 sztuk. Wszystkie samoloty będą latały w malowaniu KLM Cityhopper, obsługując europejskie trasy w siatce holenderskiego przewoźnika. W najbliższy poniedziałek t.j. 1 marca b.r. najnowsza maszyna przyleci do Warszawy, wykonując swój pierwszy lot w służbie KLM.

Najnowszy nabytek we flocie KLM rozpocznie pracę 1 marca 2021, na trasie Amsterdam – Warszawa – Amsterdam (rejs KL1363 z lądowaniem w Warszawie o 12:00 i rejs KL1364 startujący do Amsterdamu o 12:45). Samolot może przewozić 132 pasażerów i jest obecnie największą maszyną we flocie KLM Cityhopper, w której skład wchodzi ponadto 32 Embraerów 190 i 17 Embraerów 175. Pasażerowie tego samolotu podróżują w wyjątkowo cichej kabinie, wyposażonej w ergonomicznie zaprojektowane fotele z dodatkową przestrzenią na nogi, większe schowki bagażowe i gniazdka USB, a efektu dopełnia specjalne nastrojowe oświetlenie.

Embraer 195-E2 jest samolotem nie tylko atrakcyjnym pod względem ekonomicznym, ale także doskonale wpisuje się w naszą kampanię Fly Responsibly**. Maszyna o takich parametrach pozwoli nam realizować usługi w bardziej przyjazny środowisku sposób. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej musimy dokładać starań, aby zmniejszać wpływ, jaki wywieramy na planetę. Modernizacja floty to obecnie najskuteczniejsze prowadzone przez nas działanie, które ma największy wkład w redukcję emisji CO2.” – powiedział Warner Rootliep, Dyrektor Zarządzający KLM Cityhopper.

Największa flota Embraerów w Europie

Wraz z nowym nabytkiem, flota KLM Cityhopper składa się obecnie z 50 samolotów, co czyni ją największą w Europie flotą Embraerów. Jeszcze przed rozpoczęciem letniego rozkładu lotów KLM Cityhopper będzie używał czterech nowych maszyn typu E195-E2, a kolejne trzy dołączą do końca tego roku. Pozostałe 18 zakontraktowanych samolotów zostanie dostarczonych w nadchodzących latach, z opcją na kolejnych 10 sztuk.

Warner Rootliep podsumował inwestycję „Jesteśmy niezwykle dumni, że jako KLM Cityhopper mogliśmy wnieść tak ogromny wkład w rozwój europejskiej sieci KLM na przestrzeni ostatnich lat. Wydajny, wygodny i bardziej przyjazny środowisku E195-E2 wzmacnia naszą pozycję konkurencyjną.”

Redukcja emisji CO2 – wspólny cel i wspólne działanie

KLM zachęca swoich pasażerów do neutralizacji wpływu jaki ma ich podróż na środowisko naturalne. Już od wielu lat linia oferują podróżnym możliwość zrekompensowania związanej z ich lotem emisji dwutlenku węgla. Służy do tego specjalny kalkulator „CO2ZERO” dostępny podczas rezerwacji biletu przez stronę przewoźnika klm.pl. Emisja CO2 jest obliczana na podstawie typu samolotu, dystansu oraz orientacyjnej wagi samolotu (na podstawie danych historycznych). Fundusze zebrane przez KLM zostają bezpośrednio przekazane na projekty mające na celu redukcję CO2, które są certyfikowane i oznaczone etykietą Gold Standard. To projekty, które nie tylko zmniejszają emisję dwutlenku węgla, ale także promują zrównoważony rozwój lokalnych społeczności. Każdy z nich przyczynia się do realizacji co najmniej dwóch Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals 2030).

* w przeliczeniu na 1 lot

** Fly Responsibly („Lataj odpowiedzialnie”) – to długoterminowa inicjatywa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, którą linie KLM ogłosiły w 2019 r. W poczuciu odpowiedzialności za branżę, jako najstarsza linia na świecie, przewoźnik wyznaczył swoją misję, jako lidera zmian w kierunku zrównoważonego lotnictwa przyszłości, zapraszając inne linie, klientów, akcjonariuszy i całą branżę do współpracy. Program obejmuje wszelkie dotychczasowe i planowane działania KLM na rzecz minimalizacji wpływu lotnictwa na środowisko naturalne – prace nad zmniejszeniem emisji CO2 i redukcji odpadów, inwestycje w zrównoważone paliwa, możliwość kompensacji CO2 przez klientów indywidualnych, program biopaliw dla korporacji (KLM Corporate BioFuel Programme) i inne. Inicjatywa „Fly Responsably” zakłada wymianę know-how i szeroko zakrojoną współpracę branży transportowej, ponieważ prawdziwy postęp można osiągnąć tylko pod warunkiem współdziałania całego sektora. Więcej informacji na dedykowanej stronie tutaj.

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Branża gier komputerowych największym beneficjentem pandemii

AktualnościWiadomości

Po utracie miliardów Ryanair jest optymistą

AktualnościHRWiadomości

HR potrzebuje empatii

AktualnościWiadomości

Podkarpacka Dolina Lotnicza przygotowuje się do mocnego odbicia po kryzysie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: