Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Jacy fachowcy są poszukiwani

 

Portal FACHPRACA.pl, w którym można znaleźć i opublikować oferty pracy dla pracowników fizycznych, przygotował zestawienie najchętniej poszukiwanych specjalistów w Polsce i za granicą. Jak wynika z analiz portalu, nie zmniejsza się zainteresowanie zatrudnianiem osób z fachem w rękach i konkretnymi umiejętnościami, które są doceniane zarówno na krajowym, jak i zagranicznym rynku pracy.

Poniżej prezentujemy TOP10 stanowisk, na które najchętniej poszukiwano pracowników we wrześniu oraz lokalizacje, w których najłatwiej teraz o zatrudnienie. Co ważne, aż 37% ofert w portalu zawiera deklarację pracodawcy o zatrudnieniu na umowę o pracę.

 

POLSKA

ZAGRANICA

1.

Praca na produkcji

Spawacz

2.

Magazynier

Praca na produkcji

3.

Obsługa klienta

Elektryk

4.

Przedstawiciel handlowy

Kierowca

5.

Kasjer

Stolarz

6.

Ochroniarz

Hydraulik

7.

Operator produkcji

Magazynier

8.

Sprzedawca

Mechanik

9.

Operator maszyn

Dekarz

10

Operator wózka widłowego

Cieśla

 

– Jak wynika z naszego zestawienia ogłoszeń, które publikujemy w portalu, nadal najchętniej poszukiwani są fachowcy z jasno określonymi umiejętnościami. Szczególnie widzimy to w przypadku ogłoszeń dotyczących pracy za granicą, gdzie pracodawcy szukają osób z uprawnieniami w konkretnym zawodzie. Obserwując nasze statystyki widzimy, że niezmiennie prym wiodą spawacz i elektryk – komentuje Leszek Rąpca, ekspert portalu FACHPRACA.pl

We wrześniu w portalu aż 22% opublikowanych ofert dotyczyło pracy w województwie mazowieckim, 18% w śląskim i 13% w dolnośląskim. To w tych regionach najłatwiej było fachowcom znaleźć pracę w Polsce. Z kolei chętni do wyjazdu za granicę mogli liczyć na najwięcej ofert z Niemiec (35%), Belgii i Francji (po 11%).

– Obserwujemy, że sytuacja związana z pandemią i różnego rodzaju obostrzeniami sanitarnymi, nie wpływa znacząco na zainteresowanie Polaków wyjazdem do pracy poza granicami. Tutaj decydującym czynnikiem jest zwykle wynagrodzenie – dodaje ekspert FACHPRACA.pl

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Branża gier komputerowych największym beneficjentem pandemii

AktualnościWiadomości

Po utracie miliardów Ryanair jest optymistą

AktualnościHRWiadomości

HR potrzebuje empatii

AktualnościWiadomości

Podkarpacka Dolina Lotnicza przygotowuje się do mocnego odbicia po kryzysie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: