Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościITWiadomości

Intel kontratakuje

 

 

Według wiarygodnych informacji Intel przygotowuje się do największego przejęcia w swojej historii. Największy na świecie producent układów scalonych ma zamiar przejąć mniejszego konkurenta firmę Altera. Byłaby to największa transakcja Intela warta 10 miliardów dolarów po tej, kiedy Intel zakupił spółkę McAfee specjalizującą się w produkcji programów antywirusowych.
Przejęcie firmy specjalizującej się w dziedzinie programowalnych układów logicznych, systemów mikroprocesorowych i podzespołów elektronicznych pasuje do strategii szefa Intela Briana Krzanicha.
Rynek tradycyjny dla Intela, czyli układy scalone dla pecetów wyraźnie słabnie. Firma przespała też smartfonowy i tabletowy trend. Po raz pierwszy zakończy Intel I kwartał tego roku obniżeniem wartości sprzedaży o 10 procent.
Należy spodziewać się dalszej konsolidacji w produkcji chipów. Po informacjach o planowanym przejęciu Altera, jego akcje poszybowały do góry o 28 procent. Na podstawie kursu zamknięcia z czwartku spółka była warta 10.4 miliarda dolarów a już w piątek ponad 13 miliardów. Timothy Arcuri z firmy doradczej Cowen & Co. uważa, że zakup Altery dobrze wpisuje się w strategię Intela. Dwie trzecie swojego obrotu dokonuje Altera w branży telekomunikacyjnej oferując bezprzewodowe połączenia dla wojska i lotnictwa.

Eksperci oczekują dalszej konsolidacji w branży producentów układów scalonych. Ostatnio holenderski NXP zakupił mniejszego rywala amerykańskiego Freescale za dwanaście miliardów dolarów.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Pierwszy raz w historii Swatch zanotował stratę w pierwszym półroczu

AktualnościWiadomości

Johnson wyrzuca Huawei z budowy brytyjskiej sieci 5G

AktualnościWiadomości

Tak będzie wyglądać nowa fabryka Tesli pod Berlinem

AktualnościWiadomości

Ile jesteśmy skłonni wydać na city break i gdzie najchętniej jedziemy?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: