Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Hakerzy podszywają się pod pocztę. Celowali m.in. w polskich użytkowników

Polska – po raz kolejny – znalazła się na celowniku cyberprzestępców. Jak wynika z bieżącego raportu Daily OSINT Report dostarczonego przez Check Point Research oraz Infobox, monitorującego skalę oraz kierunki ataków hakerskich, wczoraj odnotowano kampanię phishingową, skierowaną do użytkowników globalnych usług pocztowych w takich krajach, jak Polska, Norwegia, Estonia, Portugalia, Boliwia, Kuwejt. 

W kampanii wykorzystano fałszywe komunikaty pocztowe (wzorowane na adresach oraz wzorach wiadomości pochodzących z instytucji pocztowych), aby oszukać użytkowników i nakłonić ich do podania informacji o płatności. Ofiarami miały być zatem osoby korzystające z usług pocztowych polskich firm.

 Jak wynika z danych Check Point Research, polskie instytucje użyteczności publicznej atakowane są średnio 800 razy tygodniowo, co stawia ten sektor na trzecim miejscu pod względem częstotliwości ataków. Najbardziej zagrożony w ostatnim miesiącu był polski sektor komunikacji z ponad 1150 atakami tygodniowo oraz sektor finansów z blisko 1000 ataków.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Zmiany modeli i słaba sprzedaż zmniejszają zyski Porsche

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Toyota ogłasza wykup akcji za miliard dolarów

AIAktualnościITWiadomości

SAP ze wzrostem zysków – ale redukcje etatów stają się coraz droższe

AktualnościWiadomości

Harris zebrała 81 milionów dolarów w 24 godziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły