Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościTechnologieWiadomości

Vodafone zyskuje na popularności w zakresie komunikacji mobilnej

Vodafone miał trudne chwile, nowy szef chce doprowadzić firmę do formy i zmniejszyć dystans do konkurencji. Dostawca usług telekomunikacyjnych Vodafone stopniowo nabiera tempa w swojej niemieckiej działalności w zakresie komunikacji mobilnej. Firma ogłosiła w Düsseldorfie, że w ostatnim kwartale 2023 roku liczba klientów kontraktowych usług mobilnych wzrosła o 95 000.

To kontynuacja trendu wzrostowego: wiosną 2023 roku było ich więcej o 24 tys., a latem 69 tys. Rok temu Vodafone odnotował nawet niewielki spadek liczby klientów, co jest rzadkością w wschodzącej branży. Firma przeciwstawiła się temu za pomocą środków oszczędnościowych i nowych ceł. Chociaż nie podaliśmy jeszcze żadnych danych liczbowych za koniec roku dla naszych konkurentów, Deutsche Telekom i Telefónica Deutschland (O2), każdy z nich pozyskał w kwartale jesiennym około 400 000 klientów telefonii komórkowej. Prawdopodobnie będą nadal rosły.

W Vodafone sytuacja znów wygląda dobrze, firma nie wyszła jeszcze całkowicie ze swojej trudnej fazy, jak pokazują inne dane spółki z trzeciego kwartału finansowego, który trwa od października do grudnia. Przychody z usług telefonii komórkowej w Niemczech spadły o 0,5 procent, mimo że dołączyli do nas nowi klienci, a firma odnotowała niewielki wzrost o 0,7 procent w poprzednim kwartale. Rzecznik firmy wyjaśnił stratę, twierdząc, że transakcje klientów zawsze odzwierciedlają się w przychodach dopiero z opóźnieniem. Wystąpiłyby także sezonowe wahania w płatnościach innych operatorów telekomunikacyjnych za korzystanie z sieci Vodafone i miałoby to skutek regulacyjny.

Stracili klienci telefonii stacjonarnej

Oprócz komunikacji mobilnej Vodafone oferuje także internet stacjonarny. Firma podniosła ceny w tym obszarze i dlatego straciła klientów. Sumując oba obszary, przychody z usług wzrosły w Niemczech o 0,3 procent do 2,9 miliarda euro w ostatnim kwartale . Nie podano wyniku operacyjnego w tym kraju. Szef Niemiec Philippe Rogge pozytywnie ocenił rozwój firmy. „Kontynuujemy proces ożywienia gospodarczego i stabilizujemy naszą działalność” – powiedział Belg.

Firma z Düsseldorfu zatrudnia około 15 000 pracowników, z czego jedną trzecią w stolicy kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Dla brytyjskiej grupy Vodafone, do której należy niemiecka spółka zależna, najważniejszym rynkiem jest Republika Federalna. Odpowiada za prawie jedną trzecią całkowitych przychodów światowego dostawcy usług telekomunikacyjnych.

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: