Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościWiadomości

Grupa Waryński przygotowała siedzibę Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu

 

Jarosław Jankowski - prezes Zarządu Grupy Waryński

Jarosław Jankowski – prezes Zarządu Grupy Waryński

W dniu 6 maja 2015 r., w Radomiu odbyło się oficjalne otwarcie siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej, spółki skupiającej najważniejsze przedsiębiorstwa branży obronnej w Polsce. Za kompleksowe przygotowanie powierzchni biurowej dla PGZ S.A. w obiekcie Radom Office Park odpowiedzialna była Grupa Waryński.
Siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej mieści się w biurowcu Radom Office Park wybudowanym przez AIG Lincoln przy ul. Malczewskiego 24, w centrum Radomia. Przygotowanie ok. 1 600 m kw. powierzchni biurowej
oraz dostosowanie jej do potrzeb kluczowej spółki polskiego przemysłu obronnego zostało powierzone Grupie Waryński, która zarządzała projektem we wszystkich jego fazach – od wstępnej oceny ryzyka, poprzez prace projektowe i aranżacyjne, aż po nadzorowanie kosztów projektu. W zakresie zadań Grupy Waryński, jako Project Managera, znajdowała się również koordynacja prac wykończeniowych, raportowanie do klienta oraz wybór dostawców mebli i usług biurowych. Dodatkowo, Grupa Waryński była odpowiedzialna za negocjacje umowy najmu.

Otwarcie_siedziby_PGZ_fot._Bartosz_Syta_1

W nowo otwartej siedzibie będzie się mieścić centrala PGZ SA. Będą tu pracować specjaliści z działów księgowości, handlu, administracji, marketingu, produkcji, IT oraz zespoły obsługujące poszczególne programy modernizacji polskiej armii, a także zespoły odpowiedzialne za innowacje i rozwój. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, jaką wykonała Grupa Waryński – mówi Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGZ SA. – Powierzając projekt spółce, która poprzez fundusz MARS jest częścią PGZ, budujemy wspólną wartość i dążymy do uzyskania efektu synergii poprzez wykorzystanie zasobów i kompetencji spółek specjalizujących się w branży nieruchomości – dodał Wojciech Dąbrowski.
– W portfolio naszej firmy, oprócz kompleksowej realizacji projektów deweloperskich, znajduje się również obsługa inwestycji budowlanych i wykończenia powierzchni z zakresu Project Management. Dysponujemy niezbędnym doświadczeniem i umiejętnościami, aby zarządzać złożonymi procesami przygotowywania projektów, począwszy od doradztwa w fazie planowania, aż po końcowe rozliczenie projektu. Jesteśmy dumni, iż Polska Grupa Zbrojeniowa powierzyła nam zadanie kompleksowego przygotowania powierzchni biurowej swojej nowej siedziby. Zakres prac, które zrealizowaliśmy w Radomiu oraz ich terminowe wykonanie w bardzo krótkim czasie pokazują,
iż z powodzeniem możemy uczestniczyć nie tylko w realizacji nowych projektów, ale również w przygotowywaniu mniejszych przestrzeni zgodnie z oczekiwaniami konkretnych najemców – powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.
Oferta Grupy Waryński z zakresu Project Management obejmuje aktywny udział we wszystkich fazach realizacji inwestycji. Eksperci spółki specjalizują się w przeprowadzaniu audytów, przygotowywaniu dokumentacji technicznej, harmonogramów i budżetów projektów oraz koordynacji współpracy z podwykonawcami i uzyskiwaniu niezbędnych pozwoleń na użytkowanie.
Grupa Waryński obecnie realizuje również trzy projekty deweloperskie na warszawskiej Woli – inwestycję biurową EQlibrium przy ul. Jana Kazimierza oraz dwa niezależne projekty mieszkaniowe realizowane z partnerami – Stację Kazimierz z firmą Polnord oraz Miasto Wola ze spółką Dantex, w których docelowo znajdzie się ponad 1,5 tys. mieszkań.

O Polskiej Grupie Zbrojeniowej
PGZ tworzy Grupę ponad 60 spółek działających w branży produkcyjno-usługowej, które zatrudniają ok. 17,5 tys. pracowników.
W efekcie konsolidacji powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.

O Grupie Waryński

GRUPA WARYŃSKI to nowoczesna i dynamiczna grupa kapitałowa z bogatą tradycją. Kluczowym obszarem działalności Grupy jest aktywność na rynku deweloperskim oraz intensywne budowanie pozycji marki na rynku nieruchomości.
Obecnie, Grupa Waryński będąca członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich prowadzi trzy inwestycje na warszawskiej Woli – inwestycję biurową EQlibrium przy ul. Jana Kazimierza oraz dwa niezależne projekty mieszkaniowe realizowane
z partnerami – Stację Kazimierz z firmą Polnord oraz Miasto Wola ze spółką Dantex. Wszystkie trzy projekty Grupy Waryński zostały zaprezentowane podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM w Cannes. W skład Holdingu wchodzą spółki powołane w celu realizacji inwestycji mieszkaniowych i biurowych oraz kontynuująca tradycję marki
w sektorze maszyn budowlanych, spółka Waryński Trade Sp. z o.o. Głównym akcjonariuszem Waryński S.A. Grupa Holdingowa jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów

AktualnościWiadomości

Ponad 50 proc. firm szkoleniowych traci wszystkie dochody

AktualnościWiadomości

W czasie pandemii co trzeci Polak zwiększył liczbę płatności online

AktualnościWiadomości

Galeriom handlowym grożą gigantyczne straty

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: