Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomościZarządzanie

Grupa Ferrero podjęła decyzję o przyjęciu nowego modelu zarządzania w celu wzmocnienia swojej globalnej pozycji

Grupa Ferrero podjęła decyzję o wprowadzeniu nowego modelu zarządzania, zmierzającego do wzmocnienia jej konkurencyjnej pozycji na światowym rynku produktów czekoladowych i słodyczy oraz przyspieszenia tempa wzrostu. Giovanni Ferrero, CEO (Chief Executive Officer) Grupy Ferrero, od 1 września 2017 r. będzie pełnił funkcję Executive Chairman i kierował Grupą poprzez wyznaczanie długoterminowych strategii, kierunków rozwoju biznesu i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, zapewniając jednocześnie kontynuację kultury organizacyjnej i wartości wyznawanych i stosowanych przez Firmę.

Giovanni Ferrero będzie określał nowe kierunki rozwoju, które mają sprzyjać wzrostowi Grupy na świecie, zarządzając strategicznymi funkcjami i organami Firmy.

W celu zagwarantowania osiągnięcia celów biznesowych Grupy, Giovanni Ferrero podjął decyzję o powierzeniu obowiązków Chief Executive Officer jednemu z managerów. W tej roli, CEO będzie kierował wszelkimi działaniami skoncentrowanymi na wynikach krótko- i średnioterminowych. Funkcję CEO od 1 września 2017 r. obejmie Lapo Civiletti, szanowany manager Ferrero, z doświadczeniem popartym doskonałymi osiągnięciami.

„Jestem całkowicie przekonany, że Lapo Civiletti zapewni ciągłość realizacji celów biznesowych i będzie efektywnie wspierał Grupę w jej rozwoju” – powiedział Giovanni Ferrero. „To, co zadecydowało o takim wyborze, to jego wielkie wyczucie biznesu i ukierunkowanie na realizację wyników, przy jednoczesnej determinacji do utrzymania kultury i wartości przyświecających firmie Ferrero”.

„To bardzo ważna chwila dla Grupy. Jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania, które pojawią się przed Firmą” – powiedział Lapo Civiletti. „Zobowiązuję się dążyć do realizacji strategii, nakreślonych przez Giovanniego Ferrero, w bliskiej współpracy z nim, przy wsparciu utalentowanego Zespołu Zarządzającego i we współpracy ze wszystkimi kolegami z Ferrero na całym świecie.”

Grupa od zawsze inwestuje w swoich pracowników, rozwijając ich talenty, umiejętności przywódcze i kompetencje. Ponadto nowy model zarządzania umożliwi Grupie Ferrero dalszy rozwój działalności i wzmocnienie konkurencyjnej pozycji na rynkach całego świata.

W ramach nowego modelu zarządzania ogłoszono następujące nominacje: na stanowiskach bezpośrednio podlegających Executive Chairman:

Lapo Civiletti został powołany na stanowisko CEO, ambasador Francesco Paolo Fulci  – na stanowisko Head of the Institutional Affairs, Briano Olivares – na stanowisko Head of Strategic R&D, Aldo Uva – na stanowisko Head of the Open Innovation, Marco Borghesi – na stanowisko Chief Strategy Officer.

Ponadto Executive Chairman będzie kierował następującymi organami zarządczymi Grupy w celu wytyczania kluczowych dla rozwoju firmy strategii: Group Leadership Team, Audit, Advisory, Product, Appointment and Remuneration Committee, Business Innovation, Operations. Na stanowiskach bezpośrednio podlegających CEO:

Giuseppe Addezio został powołany na stanowisko Chief Human Resources and Organization Officer, Patrick Baubry – na stanowisko Sales Business Development, Marco Capurso – na stanowisko Chief Business Officer Area Emerging (Chiny, Indie, MEA, Azja Pacyfik), Lapo Civiletti -– na stanowisko Chief Business Officer Area Europe, Giuseppe D’Angelo – na stanowisko Chief Business Officer Area International (UK, Ameryka Północna, Środkowa i Południowa, WNP), Jorge de Moragas – na stanowisko Chief Financial Officer, Michele Ferro – na stanowisko Chief Industrial and Supply Officer, Fabrizio Minneci – na stanowisko Chief Legal Officer, Briano Olivares – na stanowisko Chief Global Brand Officer, Aldo Uva – na stanowisko Chief Operating Officer Strategic Business Units.

„Jestem przekonany, że dzięki nowemu modelowi zarządzania wesprzemy rozwój naszej Firmy, pozostając wiernymi naszym korzeniom. Będzie to fundamentalny krok na drodze do połączenia tego, co „najlepsze z naszych światów”: jakości naszych ludzi, naszej doskonałości w zarządzaniu i wyróżniającego nas stylu przedsiębiorczości. Takie zestawienie to gwarancja sukcesu” – zakończył Giovanni  Ferrero.

 

 

 

Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: