Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościWiadomości

Frustracja związana z Mistrzostwami Świata psuje biznes zakładów sportowych

 

Od niedzieli trwają kontrowersyjne mistrzostwa świata w Katarze. Chyba jeszcze żaden mundial nie spotkał się z taką krytyką – zaczęło się od zarzutów o korupcję wokół nagrody, kontynuowało oburzenie z powodu daty i wygórowanego wykorzystania zasobów w dobie zmian klimatu, aż po masowe protesty w związku z dramatycznymi okolicznościami na mundialu. budowy mundialu  czy nieludzkie traktowanie homoseksualistów.

W tym roku może być jednak inaczej. „Ten mundial różni się od poprzednich turniejów. Z jednej strony termin późną jesienią to absolutna nowość, az drugiej debata publiczna jest niezwykle kontrowersyjna” – mówi Tipico. „Dlatego trudno jest sporządzić prognozę ekonomiczną na podstawie naszych obecnych modeli”.

Nie wiadomo też, czy i jak wpłynie na to krytyka miejsca, w którym odbędą się mistrzostwa świata. „FIFA zdecydowała się zorganizować mistrzostwa świata w Katarze. Rozumiemy powszechną krytykę tej decyzji i chcielibyśmy, aby w przyszłości duże turnieje odbywały się w krajach o długiej tradycji piłkarskiej” – powiedział związek.

Mistrzostwa Świata i tak są stresujące dla dostawców. „Z punktu widzenia bukmacherów czas przed mistrzostwami świata iw ich trakcie jest szczególnie pracochłonny. Spotykają się drużyny, które nie spotykają się w innym kontekście, co sprawia, że ​​tworzenie kursów bukmacherskich jest szczególnie trudne”, mówi stowarzyszenie. Aktualny przykład: Zwycięstwo Niemiec, które zajmują 6. miejsce w aktualnym rankingu Tipico, przynosi 110 euro za stawkę 10 euro w przypadku tytułu mistrza świata.

W reklamach dostawcy lubią podkreślać, że dzięki wiedzy i wiedzy związanej ze sportem możliwe jest prawidłowe przewidywanie takich wyników i zarabianie pieniędzy, wyjaśnia Steffen Otterbach , który kieruje badaniami nad hazardem na Uniwersytecie w Hohenheim. „Jednak niektóre międzynarodowe badania pokazują, że umiejętności i znaczenie wiedzy o sporcie dla odniesienia sukcesu w zakładach sportowych są przeceniane. To sprawia, że ​​zakłady sportowe są szczególnie niebezpieczne”. Stała dostępność i brak kontroli społecznej w zakładach sportowych w Internecie również prowadzi do wysokiego potencjału ryzyka.

Według aktualnej ankiety dotyczącej hazardu z 2021 r. tylko nieco mniej niż połowa – głównie mężczyzn – klientów zakładów sportowych wykazuje normalne zachowanie podczas gry. Po automatach, zakłady sportowe to drugi najczęstszy problem. Prawie co piąty gracz ma zaburzenia hazardowe. „Wśród uczestników zakładów sportowych na żywo odsetek osób z łagodnymi lub ciężkimi zaburzeniami hazardowymi wynosi nawet 30 procent” – mówi badacz Otterbach.

Naukowiec zakłada więc, że gra bukmacherska na Katar niekoniecznie będzie stonowana. „Zakłady prawdopodobnie gwałtownie wzrosną, ponieważ mundial da więcej możliwości obstawiania, a ludzie są ich bardziej świadomi ze względu na ich stałą obecność w mediach” – mówi ekspert. Ale oczywiście może się zdarzyć, że krytyka wpłynie na stawki zakładów. „Mistrzostwa Świata to wielkie międzynarodowe wydarzenie, a rynek zakładów sportowych jest międzynarodowy” – powiedział ekspert od hazardu. Więc szanse są 50/50.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Amerykańskie organy antymonopolowe pozywają miliardową transakcję Microsoftu

AktualnościWiadomościZarządzanie

Maria Valdes zostaje dyrektorem produktu w firmie Puma

AktualnościWiadomości

Powrót świątecznych spotkań

AktualnościWiadomości

Czy Polacy potrzebują adrenaliny?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: