Artykuł miesiąca: 165 pomysłów na letnie podróże z KLM

AktualnościFinanseWiadomości

Credit Suisse ogłasza kolejną miliardową stratę

W środę, przed głosowaniem akcjonariuszy w sprawie miliardowego podwyższenia kapitału, główny szwajcarski bank Credit Suisse podał ostrzeżenie o stratach, które wydał w październiku w odniesieniu do czwartego kwartału. Pogrążony w kryzysie instytut spodziewa się deficytu przed opodatkowaniem w wysokości około 1,5 miliarda franków szwajcarskich (około 1,5 miliarda euro) w okresie od października do grudnia.

Byłaby to piąta z rzędu kwartalna strata banku. Niższe depozyty i zarządzane aktywa powinny skutkować niższymi dochodami odsetkowymi netto, niższymi powtarzającymi się prowizjami i opłatami oraz stratą w zarządzaniu majątkiem, powiedział bank. Ponadto zapowiedziana rezygnacja z działalności niezwiązanej z podstawową działalnością i zobowiązaniami miałaby negatywny wpływ na dochody. Analitycy spodziewali się wcześniej w swoich obliczeniach wartości minusowej, ale średnio znacznie niższej.

Aktywność klientów w biznesie Wealth Management i Swiss Bank pozostała ograniczona i bank oczekuje, że te warunki rynkowe utrzymają się w nadchodzących miesiącach. Ponadto odpływ środków przyspieszył na początku czwartego kwartału: Na poziomie grupy odpływ netto na dzień 11 listopada wyniósł około 6 procent zarządzanych aktywów na koniec trzeciego kwartału. W zarządzaniu majątkiem odpływy znacznie spadły w porównaniu z wysokimi poziomami z pierwszych dwóch tygodni października, ale nie odwrotnie, i na koniec trzeciego kwartału wyniosły około dziesięciu procent zarządzanych aktywów.

Credit Suisse podtrzymuje swoją prognozę współczynnika kapitałowego i dąży do osiągnięcia wskaźnika kapitałowego CET1 sprzed Bazylei III na poziomie ponad 13,5 procent w 2025 roku. Kwota co najmniej 13 ma zostać utrzymana przez cały okres od 2023 do 2025 r.

W środę akcjonariusze będą głosować nad podwyższeniem kapitału o około cztery miliardy franków szwajcarskich. Bank, który w trzecim kwartale odnotował kwartalną stratę w wysokości czterech miliardów franków, chce wykorzystać te pieniądze, aby rozwiać wątpliwości co do swojej stabilności i sfinansować daleko idące przekształcenie w biznes o niższym ryzyku.

Prezes Ulrich Körner (60 l.), który pod koniec lipca objął stanowisko prezesa banku, pod koniec października zapowiedział radykalne lekarstwo. Zgodnie z nim do 2025 r. zniknie około 9 tys . „Radykalnie restrukturyzujemy bank inwestycyjny, aby stworzyć nowy bank, który jest prostszy i bardziej stabilny” – ogłosił Körner.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Arabia Saudyjska najwyraźniej buduje drugą fabrykę litu dla BMW

AktualnościFinanseWiadomości

Zdaniem Christine Lagarde passa podwyżek stóp procentowych musi być kontynuowana

AktualnościWiadomości

Zastrzyk gotówki z Arabii Saudyjskiej ratuje Lucida

AktualnościWiadomości

Elon Musk ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: