Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomościZarządzanie

Filip Popławski dyrektorem generalnym Brown-Forman w Polsce

Filip Popławski został nowym Dyrektorem Generalnym firmy Brown-Forman w Polsce, producenta i dystrybutora alkoholi mocnych (właściciel m.in. Jack Daniel’s, Finlandia Vodka, Woodford Reserve). Zastąpił na tym stanowisku Bibiannę Konieczna-Sano, która objęła stanowisko Wiceprezesa, Chief of Staff i Dyrektora Strategii, Dywizji Rynków Rozwijających Brown-Forman.

Filip Popławski będzie odpowiadał za realizację strategii rozwoju firmy na polskim rynku. W ramach struktur organizacyjnych polskiej firmy, wspierany będzie przez zespół kierowniczy składający się z Beaty Mirowskiej (dyr. finansowy), Doroty Pałysiewicz (dyr. Human Resources) oraz nowego Dyrektora Marketingu, Pawła Miziołowskiego.

Nowy dyrektor generalny ma ponad 24-letnie doświadczenie w branży sprzedażowej. Do Brown-Forman Polska dołączył w 2015 roku jako Dyrektor Sprzedaży na Polskę, wcześniej piastując stanowisko dyr. Sprzedaży w Mars Polska. W Brown-Forman był odpowiedzialny za kreowanie polityki sprzedażowej wszystkich marek znajdujących się w portfolio tego dystrybutora alkoholi mocnych z segmentu premium w Polsce a posiadającego takie marki jak Jack Daniel’s, Finlandia Vodka i Woodford Reserve. W ciągu 7 lat przyczynił się do 70 proc. wzrostu sprzedaży, co pozwoliło firmie utrzymać pozycję lidera wśród marek importowanych premium.

Brown-Forman Polska rozwija swoje marki zwłaszcza w segmencie premium i super premium. Jak wynika z danych firmy Nielsen IQ, w 2020 roku wolumenowa sprzedaż whisky wzrosła o 15,3 proc. (r/r). Badania CMS w 2021 wykazały, że w sklepach małego formatu wolumen sprzedaży whisky w roku 2021 w stosunku do poprzedniego wzrósł o około 2%, a wartość o około 4%*, a Jack Daniel’s Tennessee należy do 3 najczęściej kupowanych marek na rynku. Polska jest obecnie w pierwszej dziesiątce krajów najbardziej perspektywicznych dla rozwoju Brown-Forman, plasując się na 6 miejscu pod względem wielkości. Polska, obok Brazylii, Meksyku i Chile należy obecnie do największych rynków segmentu Emerging markets** – wynika z najnowszego raportu Brown-Forman.

* źródło: https://hurtidetal.pl/article/art_id,35564-60/rynek-alkoholi-w-polsce/

** B-F Report, 1-st Q Fiscal 2023 Results (August 31, 2022)

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointWiadomości

Rafel RAT atakuje Androida. Na celowniku hakerów głównie nieaktualizowane systemy

AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: