Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Ekspansja Spotify na 85 nowych rynków

 

Spotify, lider rynku strumieniowego przesyłania muzyki, drastycznie rozszerza swoją globalną obecność, uruchamiając w 85 dodatkowych krajach. „Razem rynki te reprezentują ponad miliard ludzi, z których prawie połowa korzysta już z Internetu” – powiedział menedżer Spotify Alex Norstrom. Firma ze Szwecji do tej pory działała na 93 rynkach. Z 345 milionami użytkowników, z których 155 milionów płaci abonent, Spotify jest numerem jeden w branży strumieniowej, wyprzedzając Apple Music.

Spotify spodziewa się, że strumieniowe przesyłanie muzyki wygeneruje przychody w całej branży w wysokości 56 miliardów dolarów do 2023 r. – i przyniesie większe przychody w 2025 r. niż branża osiągnięła u szczytu kariery na przełomie tysiącleci. Oprócz dominującego dziś dochodu z abonamentu, coraz większe znaczenie będzie miała również reklama – przewidział szef biznesu reklamowego Dawn Ostroff. Wśród nowości ogłoszonych w poniedziałek znalazła się platforma do wyświetlania reklam w podcastach. Spotify podpisało kilka umów na podcast, w tym wieloletnią współpracę z Warner Bros i DC, podała firma.

W tym roku Spotify chce również oferować muzykę w lepszej jakości w nowej subusłudze „Hifi”. Znacznie mniejsi konkurenci Tidal i Deezer mają już takie abonamenty w swoim programie po wyższych cenach.

Branża muzyczna odnotowała nowy wzrost popularności strumieniowania po katastrofie i przygnębieniu spowodowanym piractwem oprogramowania pod koniec ery płyt CD. Jednocześnie model przesyłania strumieniowego zmienia biznes: zamiast albumów słychać więcej pojedynczych piosenek – i coraz ważniejsze staje się pojawienie się artystów na listach odtwarzania, ponieważ dochód zależy od liczby wyświetleń.

 

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Australia uchwala kontrowersyjną ustawę medialną

AktualnościPracaWiadomości

323 tys. osób nie pracowało przez pandemię w czwartym kwartale 2020 r.

AktualnościFinanseWiadomości

Szef McKinsey, Kevin Sneader, stracił pracę

AktualnościITWiadomości

Wyzwania i szanse cyfrowej transformacji w ciągu ostatnich lat

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: