Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Dom Opiekuńczych Skrzydeł. Przekaż 1% podatku KRS 0000630706

Codzienne wsparcie dla 32 dzieci

W ostatnim roku w Polsce zwiększyła się przemoc i wykorzystywanie seksualne wobec dzieci. W okresie pandemii dzieci potrzebują znacznie większego wsparcia niż zazwyczaj. W Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła codziennie rozmawiamy z podopiecznymi dziećmi. Wiemy czego potrzebują, z jakimi trudnościami się borykają w domach, wiemy przed czym uciekają i o czym marzą.

Dzieci nie mają nikogo

Statystyka przemocy w ostatnich miesiącach jest zatrważająca! Badania z listopada 2020 roku  wskazują, że w czasie pandemii w okresie od połowy marca do końca czerwca 2020 roku, aż co dziesiąte (11%) dziecko doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej. Co więcej 1 dziecko na 11 przyznało, że nie ma nikogo, kto mógłby zaoferować mu wsparcie w trudnej sytuacji. Okres izolacji społecznej szczególnie mocno dotknął najmłodszych mieszkańców warszawskiej Pragi. To one najbardziej narażone są na samotność, przemoc oraz brak dostępu do edukacji zdalnej.

Wiemy, że takich dzieci jest znacznie więcej. Wiemy też, że szczególnie teraz w okresie silnej izolacji społecznej, potrzebują wsparcia bardziej niż wcześniej. Potrzebują szansę na lepsze życie.

Twój 1% na Dom Opiekuńcze Skrzydła KRS 0000630706

Dzięki Twojemu wsparciu możemy pomagać samotnym dzieciom i młodzieży, pochodzącym z rodzin pełnych przemocy i alkoholu. Dzięki 1% Twojego podatku możemy zatrudnić wykwalifikowanych psychologów i pedagogów a dzieciom zapewnić regularne wsparcie edukacyjne, wychowawcze i społeczne. To dzięki Tobie mają szansę, by dorastać w prawdziwym, bezpiecznym, ciepłym Domu Opiekuńczych Skrzydeł na warszawskiej Pradze. Dzięki Tobie nie będą same.

O Fundacji

Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła codziennie wspiera 32 dzieci i młodzieży, pochodzących z najbardziej potrzebujących rodzin warszawskiej Pragi, Grochowa i Gocławia. Działamy też w Grodzisku Mazowieckim i pod Lublinem. Pomocą FJR objęte są dzieci w wieku od 7 do 19 lat. Fundacja zapewnia im codzienną opiekę obejmującą działania wychowawcze, edukacyjne, społeczne, kulturalne, sportowe oraz żywieniowe. Dzięki pracy wykwalifikowanych pedagogów Fundacja dba o to, aby podopieczne dzieci odnalazły stałe poczucie bezpieczeństwa, poznały pasje i nowe możliwości wyborów drogi życiowej. Fundacja zapewnia również wsparcie psychologiczne i psychiatryczne rodzicom oraz wspiera rodziny w mediacji.

Rozlicz z nami swój 1% podatku

To nic nie kosztuje, a jest realną pomocą dla podopiecznych Fundacji. Skorzystaj z bezpłatnego programu PITAX, dzięki któremu szybko rozliczysz swój PIT http://fundacjajoannyradziwill.pl/1-procent-podatku/.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: