Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościITWiadomości

Check Point Software rozszerza wiodącą w branży zaporę w chmurze by wzmocnić bezpieczeństwo Microsoft Azure Virtual WAN

Firma Check Point Software Technologies rozszerzyła funkcjonalność rozwiązania CloudGuard Network Security o integrację z wirtualną siecią WAN Microsoft Azure. Rozwiązanie zapewnia wielowarstwowe
zabezpieczenia sieci w chmurach publicznych, prywatnych i hybrydowych, zapobieganie zagrożeniom i umożliwia migrację na platformę Azure z maksymalną wydajnością operacyjną.

„Microsoft Azure Virtual WAN to sieć jako usługa (network-as-a-service), która zapewnia klientom szereg korzyści upraszczających funkcje sieciowe, bezpieczeństwa i routingu w celu zwiększenia skalowalności, oszczędności kosztów i poprawy wydajności. Natywna integracja między Azure Virtual WAN i Check Point CloudGuard zwiększa i uzupełnia zabezpieczenia Azure Virtual WAN, oferując naszym klientom scentralizowaną ochronę w intuicyjnej i prostej ofercie za pośrednictwem Azure Marketplace” — powiedział Reshmi Yandapalli, główny menedżer produktu
w firmie Microsoft.

W miarę jak organizacje rozwijają się i działają w rozproszonym środowisku informatycznym, wyzwaniem operacyjnym staje się łączność i cyberbezpieczeństwo. Check Point Research odnotował 48% wzrost liczby cyberataków w chmurze w 2022 r., w dużej mierze za sprawą rosnącej cyfryzacji operacji przez przenoszenie ich do chmury. Firmy muszą bezpiecznie łączyć swoje infrastruktury w chmurze, jednocześnie chroniąc komunikację i współpracę między swoimi pracownikami, partnerami i klientami. Natywna integracja CloudGuard z Azure Virtual WAN rozwiązuje to wyzwanie, zapewniając bezpieczną łączność, która zmniejsza ryzyko organizacyjne i chroni zasoby w chmurze.

„Przetwarzanie w chmurze umożliwia firmom dodawanie obciążeń w chmurze w ciągu zaledwie kilku sekund. Jednocześnie potrzebują one elastycznych zabezpieczeń, które zmniejszają złożoność i koncentrują się przede wszystkim na zapobieganiu” — powiedział TJ Gonen, wiceprezes ds. bezpieczeństwa w chmurze w firmie Check Point Software Technologies. „Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Microsoft, aby zapewnić klientom usługi Azure Virtual WAN zintegrowaną ochronę CloudGuard Network Security, opartą na sztucznej inteligencji, zabezpieczając ich działalność przed wszelkimi zaawansowanymi zagrożeniami i jednocześnie wspierając ich cyfrową transformację.”

CloudGuard Network Security for Azure Virtual WAN zapewnia klientom następujące korzyści:

• Wiodące w branży zapobieganie zagrożeniom: CloudGuard obsługuje wszystkie przypadki użycia zabezpieczeń i obejmuje zaporę ogniową , IPS , kontrolę aplikacji , IPsec VPN , antywirusa i antybota, DLP , a także  wyodrębnianie zagrożeń i emulację zagrożeń typu zero-day. Zgodnie z najnowszym raportem porównawczym firmy Miercom, rozwiązania bezpieczeństwa sieci Check Point uzyskały najwyższy wynik skuteczności bezpieczeństwa wynoszący 99,7% w zapobieganiu złośliwemu oprogramowaniu i najniższy wskaźnik fałszywych alarmów wynoszący 0,13% .
• Natywne i zintegrowane zabezpieczenia w chmurze: rozwiązanie CloudGuard zostało stworzone z myślą o zasadach elastyczności, dostępności, odporności i bezproblemowej obsługi wzrostu ruchu. Można je łatwo wdrożyć w centrum wirtualnej sieci WAN z witryny Azure Marketplace. CloudGuard integruje się z usługą Azure Routing Intent w celu wprowadzania zabezpieczeń — scentralizowany, prostszy, szybszy, bardziej spójny i skalowalny sposób zabezpieczania sieci wieloramiennych.
• Większa wydajność operacyjna i prostota: CloudGuard można łatwo i szybko wdrożyć jako rozwiązanie zależne od użycia (consumption based). Integracja umożliwia sprawną konserwację, uaktualnienia i aktualizacje, znacznie zmniejszając w ten sposób ogólne koszty operacyjne.

Usługa CloudGuard Network Security dla wirtualnej sieci WAN platformy Azure jest ogólnie dostępna. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę: https://www.checkpoint.com/cloudguard/microsoft-azure-security/wan/

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

AktualnościTechnologieWiadomości

Kod kreskowy kończy 50 lat – sześć faktów na urodziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: