Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Cena złota przekracza granicę 2000 USD za uncję

 

Cena złota po raz pierwszy przekroczyła we wtorek 2000 USD za uncję  (31,1 grama) i osiągnęła nowy rekord 2000,58 USD. Cena początkowo nie utrzymywała się na tym poziomie i wczesnym wieczorem wynosiła 1994 USD.  Cena wzrosła o około 30 procent od początku roku. Niecałe dwa tygodnie temu cena złota po raz pierwszy od września 2011 r. Przekroczyła poziom 1900 USD i dopiero w zeszłym tygodniu osiągnęła nowy rekord wszech czasów. W związku z tym spodziewano się przebicia powyżej 2000 USD.

Ceny wzrosły, zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Pogłębiający się konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, a także nasilające się infekcje koronowe skłoniły inwestorów do poszukiwania bezpiecznych możliwości inwestycyjnych. „Rzadko widzieliśmy taką dynamikę, telefony u naszych dealerów dzwonią bez przerwy” – powiedział niedawno Hans-Günter Ritter , dyrektor ds. Handlu metalami szlachetnymi w Heraeus.

Co wywołało obecny wzrost: handlowcy wskazywali na rosnące spekulacje, że rząd USA i Kongres mogą uzgodnić nowy pakiet stymulacyjny. Zapewniłoby to jeszcze większą płynność na rynkach, a tym samym napędziłoby popyt na złoto.

„Po osiągnięciu nowego rekordu, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, cena złota  przekroczyła granicę 2000 USD” – skomentował Ritter. „Motywacja do zmiany płynności na złoto pozostaje wysoka dla inwestorów. Wsparcie dla tego pochodzi ze środowiska o niskich lub ujemnych stopach procentowych”. Odniósł się również do obaw związanych z ekonomicznymi konsekwencjami kryzysu Corona.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: