Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościITWiadomości

Boom na sztuczną inteligencję wzmacnia technologicznych gigantów

Microsoft i Alphabet, spółka macierzysta Google , odnotowały znaczny wzrost i miliardowe zyski w ostatnim kwartale. Sprzedaż Microsoftu wzrosła w ostatnim kwartale o 13 procent, do 56,5 miliarda dolarów. Zyski wzrosły o 27 procent, do 22 miliardów dolarów.

Z drugiej strony, w Google biznes reklamowy nadal prężnie się rozwijał, odnotowując wzrost o 9,4% do 59,65 miliarda dolarów. Z drugiej strony biznes w chmurze rozczarował inwestorów: w sektorze chmury przychody na poziomie dobrych 8,4 miliarda dolarów były niższe od oczekiwań rynkowych pomimo wzrostu o około 22 procent. I chociaż oddział wygenerował zysk operacyjny w wysokości 266 milionów dolarów, analitycy spodziewali się średnio znacznie lepszego zysku wynoszącego ponad 430 milionów dolarów.

Spółki technologiczne są coraz częściej wyceniane na giełdzie ze względu na sukcesy w biznesie sztucznej inteligencji i usług chmurowych. Akcje  Microsoftu wzrosły o prawie 4 procent, ale cena Alphabetu  spadła o prawie 8 procent, ponieważ dział chmur Google’a nie spełnił oczekiwań analityków.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły