Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościFinanseWiadomości

Bogaty stał się bogatszy w pandemii

 

Według badań ludzie w pandemii na całym świecie zgromadzili więcej majątku niż kiedykolwiek wcześniej. Według analizy opublikowanej w czwartek przez Boston Consulting Group (BCG), prywatne aktywa finansowe wzrosły w 2020 r. o dobre 8 procent do rekordowej wartości 250 bilionów dolarów (około 205 bilionów euro). Przyczyniły się do tego rosnące ceny giełdowe i rosnące oszczędności.

W Niemczech prywatne aktywa finansowe, w tym gotówka, salda kont, akcje, emerytury i ubezpieczenia na życie, wzrosły o około 6 procent do około dziewięciu bilionów dolarów. Aktywa rzeczowe wzrosły o 5 procent do 13 bilionów dolarów. Po odliczeniu długów prywatne gospodarstwa domowe w Niemczech posiadały łącznie prawie 20 bilionów dolarów.

Zarządzający aktywami nie są przygotowani

– Tradycyjnie Niemcy wolą inwestować w nieruchomości niż w papiery wartościowe, na co wyraźnie wskazuje prawie 60-procentowy udział wartości realnej – przeanalizowała Anna Zakrzewski, partner BCG i autorka badania. „Jednocześnie inwestorzy w Niemczech oszczędzają powyżej średniej”. Wiele osób trzymało pieniądze razem w czasie kryzysu, a tymczasowe zamknięcie ograniczeń sprzedaży detalicznej i podróży zahamowało konsumpcję.

Według BCG wielu zarządzających aktywami nie jest przygotowanych do obsługi następnej generacji ultrabogatych. Ci ludzie w wieku od 20 do 50 lat mieliby dłuższy horyzont inwestycyjny, większą gotowość do podejmowania ryzyka i często chęć nie tylko generowania solidnych zwrotów ze swoich aktywów, ale także wpływania na społeczeństwo. „Rynki szybko rozwijające się stanowią ogromną szansę, ale zarządzający aktywami muszą naprawdę zrozumieć lokalne różnice, a także ważne zmiany demograficzne” – powiedział Zakrzewski. Na przykład 12% ultrabogatych to teraz kobiety.

Zakrzewski identyfikuje również osoby z majątkiem od 100 tys. do 3 mln USD oraz emerytów jako atrakcyjne grupy docelowe dla branży. Te dwie grupy miały odpowiednio 59 i 29,3 biliony aktywów do zainwestowania. A klienci o prostych potrzebach inwestycyjnych są często słabo obsługiwani standardowymi produktami. „To w zasadzie stracona szansa” – powiedział Zakrzewski.

2900 super bogatych w Niemczech

Liczba milionerów dolarowych w tym kraju wzrosła według informacji o 35 000 do 542 000. Firma konsultingowa przypisała również wzrost wartości euro, które rosło w stosunku do dolara. Było to zauważalne przy przeliczaniu na walutę amerykańską. Według danych 26,6 mln ludzi na całym świecie posiadało aktywa finansowe o wartości miliona dolarów i więcej, o 1,8 mln więcej niż w roku przedkryzysowym.

Klub superbogatych z aktywami finansowymi przekraczającymi 100 milionów dolarów rozrósł się na całym świecie w kryzysowym roku o 6 000 do około 60 000 członków. Według informacji są właścicielami 15 procent światowych aktywów inwestycyjnych. Według tego, w Niemczech mieszka 2900 superbogaczy, zajmując trzecie miejsce w światowym rankingu. Na szczycie znajdują się Stany Zjednoczone , a za nimi Chiny.

Stany Zjednoczone również prowadziły w światowym rankingu bogactwa, osiągając 136 bln dolarów, a następnie Azja z wyłączeniem Japonii (111,9 bln) i Europa Zachodnia (103 bln). W związku z oczekiwanym ożywieniem gospodarczym po kryzysie koronowym, BCG spodziewa się stałego wzrostu światowego majątku prywatnego w nadchodzących latach . Do 2025 roku powinna rosnąć średnio o niecałe 5 procent rocznie do 544 bilionów dolarów. Według prognozy bogatsi będą mieszkańcy Ameryki Północnej, Azji z wyłączeniem Japonii i Europy Zachodniej.

Oprac.

Andrzej Mroziński

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Daimler Truck korzysta z wyższych cen

AktualnościWiadomości

Siemens jest na minusie po raz pierwszy od 12 lat

AktualnościWiadomości

Emirates inwestują ponad 2 mld dolarów w wyższy poziom usług pokładowych

AktualnościWiadomości

TUI liczy na odrobienie start po pandemii

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: