Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Amerykańska firma bukmacherska Draftkings chce przejąć Entain

 

Wśród dostawców gier losowych i zakładów sportowych pojawia się transatlantyckie przejęcie o wartości 20 miliardów. Amerykańska grupa Draftkings, która działa głównie w branży zakładów sportowych na mecze piłki nożnej czy koszykówki, chce kupić swojego brytyjskiego konkurenta Entain (dawniej GVC). Reklamowana grupa, do której należy również znany w Niemczech dostawca zakładów sportowych Bwin, potwierdził we wtorek w Douglas (Wyspa Man), że otrzymała ofertę, o której wcześniej informował nadawca telewizyjny “CNBC” .

Entain nie podał żadnych informacji o wysokości ewentualnej oferty. Szczegóły nie są jeszcze znane. Nie jest też pewne, czy w ogóle będzie formalne polecenie. Według ” CNBC ” wielkość oferty powinna wynieść około 20 miliardów dolarów. Nadawca nie podał żadnych źródeł tych informacji. Amerykańska firma planuje zapłacić za transakcję gotówką i akcjami. 20 miliardów dolarów to równowartość około 14,6 miliarda funtów.

Według bazy danych agencji informacyjnej Bloomberg, obecnie istnieje prawie 587 milionów akcji Entain. W przypadku oferty o wartości 20 miliardów dolarów akcja Entain byłaby zatem wyceniana na nieco poniżej 2500 pensów, przy czym dokładna wycena byłaby uzależniona od udziału akcji w ofercie i rozwoju papieru Draftkings.

Na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych cena wzrosła o jedną czwartą do 2400 pensów w ciągu pierwszych kilku minut po raporcie CNBC, powiększając tym samym wzrosty cenowe z ostatnich tygodni i miesięcy. Ostatnio stopa Entain ponownie ustąpiła, ale nadal wynosiła nieco poniżej 2300 pensów, o około jedną piątą wyższa niż w poniedziałek. W tej cenie akcje są warte około 13 miliardów funtów.

Ponadto raport amerykańskiego nadawcy telewizyjnego spowodował również ruchy w innych akcjach hazardowych. Na przykład papiery irlandzkiej firmy Flutter, które są notowane w EuroStoxx 50, wzrosły o prawie 3 proc. W Londynie akcje wzrosły o około 6 procent.

Wzrosty   sprowadzają  Draftkings do kapitalizacji rynkowej nieco ponad 21 miliardów dolarów i niewiele warte jest więcej niż Entain. Brytyjska firma z takimi markami jak Coral, Ladbrokes, PartyPoker i Sportingbet zatrudnia nieco ponad 24 000 pracowników. Grupa amerykańska jest znacznie mniejsza i młodsza niż brytyjski dostawca, który powstał dopiero w 2004 roku, ale którego poszczególne marki, takie jak Ladbrokes, mogą się pochwalić najdłuższą historią. Draftkings powstało w 2012 roku i jest notowane na giełdzie od kwietnia 2020 roku po połączeniu z wehikułem finansowym (Spac).

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Daimler Truck korzysta z wyższych cen

AktualnościWiadomości

Siemens jest na minusie po raz pierwszy od 12 lat

AktualnościWiadomości

Emirates inwestują ponad 2 mld dolarów w wyższy poziom usług pokładowych

AktualnościWiadomości

TUI liczy na odrobienie start po pandemii

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: