Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościHandelWiadomościZarządzanie

Amazon inwestuje w edukację pracowników

 

Odkąd w zeszłym roku Amazon rozpoczął swoją działalność w Polsce, już ponad 130 pracowników otrzymało awans. Firma stworzyła do tej pory ponad 3 000 etatów i nie przestaje pozyskiwać nowych pracowników. Jednocześnie tym, którzy już są w zespole, oferuje różnorodne szanse rozwoju zawodowego.

Amazon oferuje ścieżki kariery, które zakładają możliwość rozwoju wewnątrz organizacji i w efekcie promocje na stanowiska kierownicze. Potwierdzeniem tego procesu są awanse na stanowiska liderów zespołów, które były wynikiem wyłącznie wewnętrznej rekrutacji.

Bardzo cieszy nas fakt, że tak wiele osób otrzymało awans na funkcje kierownicze – powiedział Kerry Person, Dyrektor Operacyjny firmy Amazon w Polsce.

Amazon poinformował również o licznych szkoleniach wewnętrznych, z których skorzystało prawie
1000 pracowników zajmujących podstawowe stanowiska. Szkolenia wewnętrzne w Amazon mają pomóc pracownikom w rozwoju ich kariery wewnątrz firmy. Amazon oferuje różne kierunki kształcenia – od szkoleń dla operatorów wózków widłowych po instruktorów i trenerów. Każdy pracownik Amazon przeszedł również obszerne szkolenia z zakresu BHP, ergonomii pracy oraz wielu innych dziedzin – w zależności od charakteru zajmowanego stanowiska.

Swoją przygodę z Amazon rozpocząłem od poziomu początkującego. Potem przeszedłem szkolenie z obsługi wózka widłowego, a następnie sam dostałem szansę szkolenia innych i rozwoju nowych umiejętności. A to wszystko wydarzyło się w bardzo krótkim czasie. Teraz mam jasny plan rozwoju na kolejne miesiące i jest to dla mnie bardzo ważne– powiedział Dawid Marcinkowski, trener w centrum logistycznym Amazon we Wrocławiu.

Amazon podał dziś również do wiadomości, że we wrześniu blisko 1000 pracowników zostanie objętych specjalnym programem rozwoju kariery. Program jest innowacyjnym przedsięwzięciem edukacyjnym, w ramach którego pracownicy będą mogli otrzymać do 26 000 zł w okresie czterech lat na czesne i inne opłaty związane z uczestnictwem w kursach. Kwalifikacje zdobyte podczas kursów uznawane będą w całej Polsce.

 Amazon chce ułatwiać pracownikom realizację ich aspiracji zawodowych. Nasz program rozwoju kariery ma pomóc pracownikom dokonywać wyborów ścieżek kariery. Niektórzy z pracowników naszych centrów logistycznych zrobią karierę w naszej firmie, natomiast inni mogą to doświadczenie potraktować jako cenny etap, który umożliwi im zdobycie innej pracy, wymagającej dodatkowych kwalifikacji. Jeśli możemy im pomóc w realizacji ich planów zawodowych, zrobimy to z wielką chęcią i bez żadnych umów lojalnościowych. My najzwyczajniej chcemy by nasi pracownicy rozwijali swoje kompetencje i dlatego inwestujemy w to tak znaczące kwoty – poinformował Kerry Person.

Postaw na swój Rozwój to innowacyjny program współfinansowania czesnego dla pracowników firmy na stanowiskach początkowych zatrudnionych w Amazon, przez co najmniej rok. Program Postaw na swój Rozwój zapewnia środki finansowe na rozwój umiejętności zawodowych w branżach najbardziej poszukiwanych na aktualnym pracy. Poza kursami językowymi dotyczy takich dziedzin, jak: księgowość, informatyka, ochrona zdrowia, administracja sprzedaży, usługi biznesowe, transport i logistyka. Zarówno tematyka, jak i poziom edukacji (podstawowy, średni czy wyższy) jest kwestią wyboru pracownika i jego preferencji.

Polecane artykuły
AktualnościDebata ManageraWiadomości

Debata Managera: Sztuczna inteligencja – obalanie mitów

AktualnościWiadomości

Netflix zmaga się z konkurencją

AktualnościWiadomości

Jacy fachowcy są poszukiwani

AktualnościWiadomości

Jaki potencjał widzą inwestorzy nad Wisłą

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: