Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Alphabet zatrudnia nowego dyrektora finansowego od Eli Lilly

Alphabet, firma należąca do Google , pozyskuje nowego dyrektora finansowego amerykańskiej firmy farmaceutycznej Eli Lilly. Anat Ashkenazi przejmie obowiązki od Ruth Porat pod koniec lipca – ogłosił w środę w Mountain View Alphabet. Ashkenazi jest obecnie dyrektorem finansowym w Eli Lilly i pracuje dla producenta leków odchudzających od 2001 roku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy tak silnego dyrektora finansowego, którego cechuje strategiczne skupienie na długoterminowych inwestycjach mających na celu promowanie innowacji i wzrostu” – powiedział w oświadczeniu  szef Alphabet, Sundar Pichai (51 l.) . Ashkenazi pozostanie w zarządzie Eli Lilly do końca lipca. Trwają poszukiwania następcy najwyższego menedżera, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Jej poprzedniczka w Alphabet, Ruth Porat, do początku istnienia Ashkenazi będzie kierować działem finansów, a następnie – jak zapowiadano już latem 2023 roku – przejmie wówczas dział inwestycji grupy.

Firma Eli Lilly czerpie obecnie ogromne korzyści z dużego popytu na leki odchudzające i przeciwcukrzycowe. Grupa ogłosiła niedawno najwyższą inwestycję produkcyjną w historii firmy. W nowym zakładzie w amerykańskim stanie Indiana od końca 2026 roku będą produkowane wstępne produkty leku na odchudzanie Zepbound i leku na cukrzycę Mounjaro.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

AktualnościTechnologieWiadomości

Kod kreskowy kończy 50 lat – sześć faktów na urodziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: