Check Point

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Toyota zapłaci USA 180 milionów dolarów kary za ugodę

Japoński gigant samochodowy Toyota otrzymał w Stanach Zjednoczonych wielomilionową grzywnę za lata naruszania raportów emisji. Firma zapłaci 180 mln dolarów (148 mln euro) w ramach ugody w sprawie cywilnej – poinformował w czwartek w Waszyngtonie Departament Sprawiedliwości.

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) oskarżyła Toyotę o nieprzestrzeganie lub niewystarczające wymogi dotyczące sprawozdawczości w zakresie potencjalnych usterek i wycofywania komponentów do kontroli emisji od około 2005 do 2015 roku. Chodzi o uporczywe i systematyczne łamanie przepisów dla producentów samochodów w związku z amerykańską ustawą o zanieczyszczeniu powietrza „Clean Air Act”.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Najważniejsza prezentacja w Twojej karierze: Jak przekonać zarząd

AktualnościcyberbezpieczeństwoWiadomości

Microsoft i niemiecka Policja wyłączają 200 serwerów hakerskich

AktualnościWiadomości

Rekordowy popyt na koszulki reprezentacji Niemiec

AktualnościWiadomości

Elon Musk nie jest już na razie bilionerem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *