Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościFinanseGiełdaGospodarkaWiadomości

Znakomite wyniki finansowe Artnews S.A.

 

Artnews kończy restrukturyzację i wkrótce zamierza ogłosić pierwszy zyskowny kwartał 6 miesięcy przed terminem  

 

Artnews S.A., spółka z branży artmediów notowana na rynku NewConnect, zmieniła prognozy dotyczące jej pierwszego rentownego kwartału z Q4 2015 na Q2 2015.

Zmiana prognozy jest efektem bardzo dobrych wyników sprzedaży online i drukowanej wersji magazynu Arnews na rynku amerykańskim, projektów reklamowych realizowanych dla muzeum MOMA w Nowym Jorku, platformy Auctionata w Berlinie oraz firmy eBay z San Francisco. Jednocześnie pozytywny wpływ na wyniki polskiej spółki miało wprowadzenie centrum obsługi i doradztwa finansowego w ramach Skate’s Art Finance Center oraz stabilny comiesięczny wzrost liczby klientów platformy cyfrowej o ponad 10%. Ostateczne wyniki za 1Q i 2Q 2015 zostaną opublikowane przez ARTNEWS S.A. 14 sierpnia 2015 r.

„To był wyjątkowy okres, podczas którego przeprowadziliśmy zmiany w ramach drukowanej i cyfrowej wersji magazynu Artnews, przebudowaliśmy nasz zespół sprzedażowy. Jednocześnie skupiliśmy się na kompleksowych kampaniach marketingowych dla topowych reklamodawców, integracji know-how i zaplecza analitycznego firmy Skate’s z wydawnictwem Artnews oraz ograniczenia kosztów i przeniesienia produkcji i marketingu do Polski ”-  powiedziała Izabela Depczyk, Dyrektor Generalny Artnews S.A., odpowiedzialna za transakcję nabycia Artnews LLC od Milton Esterow i jego rodziny wiosną 2014 r.

W konsekwencji zmian wprowadzonych w ramach procesu ograniczono zatrudnienie z 29 do 14 osób w ramach biura w Nowym Jorku, przenosząc prace działu marketingu i produkcji do Polski. Jednocześnie spółka zrealizowała 2 etapy finansowania, które miały miejsce w lutym 2014 i lutym 2015 roku, spółka Artnews S.A. obniżając koszty odsetek z 10,5% do prawie 9% w skali roku i stała się jedną z najbardziej dynamicznych spółek notowanych na rynku NewConnect, na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

„Dużo pracy jeszcze przed nami, ale już teraz możemy poinformować o zakończeniu procesu restrukturyzacji legendarnej marki Artnews i osiągnięciu pierwszy rentownego kwartału na sześć miesięcy przed wyznaczonym terminem” – oświadczyła Pani Depczyk.

Działania Artnews S.A. znalazły uznanie Ministerstwa Kultury RP w postaci wyboru spółki na partnera pawilonu polskiego podczas tegorocznego Biennale w Wenecji oraz magazynu Art & Business jako partona medialnego wydarzenia.

‘’Dotychczasowe prace zarządu Artnews S.A. i integracja marki Artnews z Skate’s przekroczyły nasze oczekiwania. Podczas kolejnego zgromadzenia akcjonariuszy Artnews podejmiemy decyzję w sprawie dalszego kierunku naszych działań” – oświadczył Brian McConville, Wice przewodniczący Rady Nadzorczej Artnews S.A.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Polska coraz bliżej odejścia od gotówki

AktualnościWiadomości

Rozmowy telefoniczne podczas pandemii częstsze i wyraźnie dłuższe

AktualnościWiadomości

Niepewność i izolacja odbijają się na zdrowiu psychicznym społeczeństwa

AktualnościWiadomości

TOP 5 bieżących wyzwań w branży nieruchomości

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: