Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościWiadomości

Zmiana w radzie nadzorczej Banku BNP Paribas

 

Sofia Merlo, współzarządzająca (Co-CEO) BNP Paribas Wealth Management została powołana przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie banku na członka rady nadzorczej Banku BNP Paribas do końca bieżącej pięcioletniej wspólnej kadencji członków rady nadzorczej. To trzecia już kobieta, która wzmocniła dotychczasowe grono rady nadzorczej banku.

W ramach działalności zawodowej Sofia Merlo angażuje się także m.in. w promocję polityki równościowej, czy przedsiębiorczości kobiet zarówno we Francji, jak i na poziomie międzynarodowym. W 2015 r., wspólnie z Women Initiative Foundation, uruchomiła BNP Paribas Women Entrepreneur Program przy Uniwersytecie Stanforda dla kobiet-przedsiębiorców z całego świata, w którym od kilku lat także Polska ma swoją reprezentantkę. Grupa BNP Paribas jest jednym z liderów wdrażania polityki różnorodności.

Sofia Merlo to absolwentka HEC Paris z 1985 r. Karierę zawodową rozpoczęła we wrześniu 1985 r. w banku Paribas jako opiekun klienta w dziale obsługi dużych przedsiębiorstw. Karierę kontynuowała na różnych stanowiskach sprzedażowych, biznesowych oraz dyrektora oddziału, współpracując z klientami ze wszystkich sektorów (klienci korporacyjni, stowarzyszenia, bankowość prywatna).

W 1995 r. objęła stanowisko dyrektora ds. rekrutacji w dziale personalnym. Pod koniec 1996 r. została dyrektorem Centrum Obsługi Klientów Korporacyjnych w Bordeaux, reprezentując bank w Akwitanii. Pod koniec 2000 r. powróciła do pracy w dziale personalnym Grupy, początkowo jako menedżer ds. karier, a w połowie 2004 r. objęła stanowisko dyrektora ds. zarządzania karierami w Grupie.

W 2009 r. została dyrektorem ds. sprzedaży French Private Bank. W 2010 r. awansowała na dyrektora French Private Bank, dołączając jednocześnie do G100, czyli zespołu 100 najwyższych rangą członków kadry kierowniczej Grupy BNP Paribas. W styczniu 2012 r. otrzymała nominację na stanowisko współzarządzającej BNP Paribas Wealth Management (Co-CEO BNP Paribas Wealth Management).

Sofia Merlo zasiada również w radach dyrektorów BNP Paribas Fortis, BMCI Morocco oraz Linedata Services. Od 2016 r. należy do Club XXIè Siècle, a od lutego 2018 r. jest również członkinią zarządu tego klubu.

Źródło: BNP Paribas

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów

AktualnościWiadomości

Ponad 50 proc. firm szkoleniowych traci wszystkie dochody

AktualnościWiadomości

W czasie pandemii co trzeci Polak zwiększył liczbę płatności online

AktualnościWiadomości

Galeriom handlowym grożą gigantyczne straty

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: