Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościBankiWiadomościZarządzanie

Zmiana sterów w Alior Banku pozostawia wiele do życzenia – ocenia Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI S.A.

 

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI S.A. z dystansem ocenia styl, w jakim następuje przekazanie władzy w jednej z czołowych polskich instytucji finansowych – Alior Banku. Jak twierdzi, przekazywanie sterów w tak ważnym podmiocie powinno przebiegać w sposób rozważny, spokojny i rozłożony w czasie. Po dymisji Prezesa W. Sobieraja kurs akcji banku spadł o ok. 10%. „Czynnikiem ryzyka pozostaje kwestia ewentualnych dalszych roszad personalnych na czołowych stanowiskach w banku, w tym ewentualne odejścia kolejnych kluczowych menadżerów.” – dodaje S. Buczek.

Zarządzający funduszami QUERCUS uważa także, że rynkiem giełdowych producentów gier rządziły w ostatnich miesiącach emocje rozbudzone przez analityków. O ile rozwój lidera – CD Projekt – uważa za stabilny, to niektóre inne spółki z sektora muszą zmierzyć się z wygórowanymi oczekiwaniami.

„Wycena CD Projekt wydaje się fair. Inwestorzy oczekują obecnie wyników sprzedażowych Gwinta, a w dalszej perspektywie będą odliczać czas do debiutu Cyberpunk 2077, który zapowiadany jest jako największy projekt w historii spółki.” – komentuje S. Buczek.

W przypadku CI Games, sytuacja potoczyła się inaczej niż wyobrażali to sobie giełdowi inwestorzy. „Niektórzy analitycy rozbudzili oczekiwania do granic rozsądku, prognozując, że spółka osiągnie wysokie kilkadziesiąt mln zł zysku netto w 2017 r. W takim wypadku łatwo o wpadkę i spadek notowań.” – mówi S. Buczek. Tak też się stało po nieudanej premierze Snipera.

„Spółka powinna obecnie popracować nad odbudową zaufania inwestorów. To jednak wymaga czasu i odpowiednich decyzji.” – podsumowuje S. Buczek.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

UseCrypt Messenger przetestowany przez globalnych ekspertów

AktualnościWiadomości

Współczesny przywódca, czyli kto?

AktualnościWiadomości

W czasie pandemii wzrosty obciążenia sieci sięgają 50 proc.

AktualnościWiadomości

Ryzyko pełnego lockdownu na razie słabnie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: