Komputery kwantowe

AktualnościWalutyWiadomości

Założyciel giełdy kryptowalut FTX aresztowany na Bahamach

Założyciel i były dyrektor generalny zbankrutowanej giełdy kryptowalut FTX, Sam Bankman-Fried, został aresztowany w poniedziałek na Bahamach. Stało się to na wniosek rządu Stanów Zjednoczonych, powiedział Damian Williams, prokurator w południowym dystrykcie Nowego Jorku.

Karaibska policja poinformowała, że ​​30-letni Amerykanin został zatrzymany w poniedziałek wieczorem (czasu lokalnego) w swoim kompleksie mieszkalnym pod stołecznym Nassau. Powodem są naruszenia o charakterze finansowym prawa Stanów Zjednoczonych i Bahamów. Bankman-Fried ma stawić się we wtorek w sądzie w Nassau.

W Stanach Zjednoczonych toczą się śledztwa i pozwy zbiorowe przeciwko 30-latkowi. Twierdzi, że FTX ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby tam płacić klientom. Między innymi istnieje podejrzenie, że Bankman-Fried nielegalnie przekazał miliardy dolarów do powiązanej firmy Alameda Research, aby zrekompensować straty z transakcji wysokiego ryzyka.

FTX – jedna z największych platform handlu kryptowalutami – upadła w ciągu kilku dni na początku listopada po ogromnych odpływach środków . Miliardy w funduszach klientów nie mogły zostać wypłacone. Bankman-Fried ogłosił swoją rezygnację 11 listopada i ogłosił upadłość grupy w amerykańskim stanie Delaware. Jej siedziba znajdowała się na Bahamach.
więcej na ten temat

Prawie dwa tygodnie temu Bankman-Fried odrzucił zarzuty oszustwa. „Nigdy nie próbowałem nikogo oszukiwać”, powiedział w wywiadzie na żywo na konferencji New York Times. I żeby się potem wstydził. „Ponieśliśmy całkowitą porażkę”.

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Głos eksperta: Komputery kwantowe oznaczają fundamentalną zmianę dla bezpieczeństwa IT

AktualnościChinyWiadomości

Gospodarka Chin rośnie szybciej niż oczekiwano

AktualnościWiadomości

Jak miliarder przekształcił festiwal Coachella w maszynę marketingową

AktualnościWiadomości

Spółka matka Ticketmaster skazana za nielegalną monopolizację

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *