Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Zagęszcza się sytuacja wokół Lufthansy

 

Nomen omen w  Dzień Wniebowstąpienia  największa europejska grupa lotnicza niemiecka Lufthansa musi przygotować się na przyjęcie znaczącego udziałowca jakim będzie państwo niemieckie. jednak buduje niebezpieczną pozycję władzy. Długie negocjacje staną się w pewnym sensie katastrofą dla niemieckiego przewoźnika bo utraci swoja dotychczasowa wolność, bo państwo stanie się głównym akcjonariuszem co może utrudnić w przyszłości w znacznym stopniu   zarządowi Lufthansy podjęcie niezbędnych działań w najbliższej przyszłości.

Pandemia to nie tylko krótki szok dla lotnictwa ale proces, który będzie trwał jeszcze jakiś czas, będzie miał swoje konsekwencje i dopiero w 2023 r.  jak spodziewa sie CEO Lufthansy, Carsten Spohr,  biznes powróci na swoje normalne tory. Ale nawet po tym wzrost może okazać się znacznie niższy niż wcześniej sądzono. Dlatego wszystkie linie lotnicze muszą być przygotowane na trudne czasy ze zmniejszonymi flotami i naturalnie mniejszą siłą roboczą.  Głośno mówi się o likwidacji niektórych destynacji pod wyraźnym wpływem decyzji politycznych.

Air France odstrasza to, co rządy poszczególnych państw robią liniom lotniczym. Państwo francuskie – posiadające  14 procent udziałów – rządzi od lat, w wyniku czego Air France pozostaje w tyle w konkurencji i ostatecznie musi przeciąć miejsca i trasy. Od tego czasu Lufthansa zatrudniła więcej niż jakąkolwiek inną linię lotniczą w Europie od 2012 roku.

W przypadku Lufthansy negocjacje w sprawie pomocy wywołanego pandemią najwyraźniej zboczyły z celu. Podobnie jak w przypadku innych firm, celem było złagodzenie zewnętrznego szoku,  i zapewnienie dalszego istnienia firmy z możliwie największą liczbą miejsc pracy. Teraz politycy najwyraźniej chcą odegrać rolę przedsiębiorców i zarządców. To szkodzi dobru wspólnemu. Osłabiona Lufthansa obniża ranę państwa niemieckiego i analogicznie do Commerzbanku, państwo będzie mogło zobaczyć, jak jego piękny udział staje się coraz mniej wartościowy.

Obecni akcjonariusze mogą również protestować na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, które prawdopodobnie obędzie się wkrótce.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Polacy coraz chętniej wybierają diety pudełkowe

AktualnościWiadomości

10 USD lub 4500 USD - pytanie o cenę leku na Covid

AktualnościWiadomości

Polska Grupa Supermarketów wprowadza na rynek własną markę piwa

AktualnościWiadomości

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: