Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Za mieszkanie 313 m2 w Hong Kongu zapłacimy 49 mln euro

 

W Hong Kongu , o pięć-pokojowe mieszkanie zostało sprzedane za dumnego cenie równowartości 49 milionów euro. Apartament o powierzchni 313 metrów kwadratowych pobił wszystkie rekordy ustanowione do tej pory w Azji, jak podały lokalne media w środę. W chińskiej specjalnej strefie administracyjnej sprzedano już droższe mieszkania, ale nigdy za metr kwadratowy powyżej 156 000 euro. Ten rekord został ostatnio ustanowiony w 2017 roku.

Mieszkanie znajduje się w nowo wybudowanym luksusowym apartamentowcu w zamożnej dzielnicy Mid Levels. Nie było jasne, kto go kupił. Nagroda po raz kolejny ukazuje skrajne kontrasty w metropolii, która już kilkakrotnie została uznana za najdroższy rynek mieszkaniowy na świecie. Tam na ulicach widać zubożałych starszych ludzi, na których z kolei stoją luksusowe samochody i drogie sklepy.

Ostatnie niepokoje polityczne i protesty w Hongkongu, a także kryzys koronacyjny, doprowadziły do ​​rekordowego spadku produkcji gospodarczej o 6,1 procent w 2020 roku; bezrobocie wynosi obecnie 6,6 procent i jest najwyższe od 16 lat.

Jednocześnie będziesz bogaty to miasto bogatsze. Podczas gdy w 2012 r. w Hongkongu było 40 miliarderów, w 2019 było ich już 71 miliarderów. To jeden z najwyższych wyników na mieszkańca na świecie.

Oprac. Andrzej Mroziński

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Australia uchwala kontrowersyjną ustawę medialną

AktualnościPracaWiadomości

323 tys. osób nie pracowało przez pandemię w czwartym kwartale 2020 r.

AktualnościFinanseWiadomości

Szef McKinsey, Kevin Sneader, stracił pracę

AktualnościITWiadomości

Wyzwania i szanse cyfrowej transformacji w ciągu ostatnich lat

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: