Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

Air FranceAktualnościPodróżeWiadomości

Z Air France KLM na karaibską wyspę Saint-Martin

W sercu Antyli, pomiędzy Morzem Antylskim na zachodzie i Oceanem Atlantyckim na wschodzie, leży wyspa Saint-Martin , 220 km na północ od Gwadelupy . Idealny na „odskocznię od codzienności”: słońce świeci tu przez cały rok . Na wschodzie wyspy występuje bujna roślinność, natomiast w zachodniej części wyspy kaktusy są częstsze.

Granica holendersko-francuska na St Martin

Wyspa jest geopolitycznie podzielona pomiędzy Francję i Holandię. Północna część wraz z przybrzeżnymi wysepkami należy do Francji jako region zamorski. Południowa część wyspy tworzy niezależne holenderskie państwo Sint Marteen .

Przyroda i krajobraz na Saint-Martin

Od 1998 roku Réserve naturelle de Saint-Martin opiekuje się ogromną różnorodnością biologiczną trzech różnych ekosystemów. Na lądzie ptaki, legwany, szopy i mangusty zamieszkują skaliste wybrzeże, plaże, stawy i lasy namorzynowe swoimi drzewami Rhizophora. Od stycznia do maja w morzu można zobaczyć żółwie i humbaki . Bogata populacja mięczaków i ryb pływa po dnie koralowców, ku uciesze nurków.

Sentier de Froussards łączy Anse Marcel z plażą Grandes Cayes i przecina najbardziej dziewiczą część wyspy porośniętą suchym lasem. Na Route de Coralita wzdłuż wybrzeża znajduje się stacja obserwacji wielorybów i dwa romantyczne karbety (schroniska). W tak zwanej Cul-de-sac wyznaczono trasę na palach prowadzącą przez lasy namorzynowe w Etang Barrière. „Balcon de la Mangrove” ze wspaniałym widokiem i „Sekret monety” oferują dwa atrakcyjne miejsca na przystanek. Wyspa słynie powszechnie z fantastycznych plaż, zwłaszcza Zatoki Orient i nie bez powodu nazywana jest „Saint-Tropez Karaibów” . Z drugiej strony w Long Bay w południowej części jest znacznie spokojniej .

Aktywny wypoczynek

Wyspa zasłynęła dzięki spotkaniom regatowym, takim jak Regaty Heinekena , klasyk Antyli. A jeśli kiedykolwiek będziesz na pełnym morzu, dno morskie oferuje ponad 30 możliwości nurkowania , chroniony obszar morski, na którym bawią się wieloryby i delfiny. Saint-Martin jest idealnym miejscem dla początkujących nurków. Na lądzie wypróbuj nadmorskie i grzbietowe szlaki turystyczne , aby dostać się do serca natury. Odkryj roślinność i krajobrazy wyspy we własnym tempie.

Saint-Martin jest również ważne kulturowo: znajdziesz tu ślady cywilizacji indyjskiej, a także niezwykłą farmę motyli ! Saint-Martin nazywana jest także „Wyspą Malarzy”, ponieważ jej kolory – subtelna paleta zieleni, błękitu, turkusu i złota – zawsze były niewyczerpanym źródłem inspiracji dla malarzy, którzy pracują w licznych galeriach na wyspie.

Gastronomia

Antyle mają kuchnię z niemal niewyobrażalną mieszanką tradycji karaibskich, europejskich, afrykańskich i orientalnych. Wioska Grand-Case na Saint-Martin uznawana jest za „kulinarną stolicę” Karaibów. W małych uliczkach znajdują się restauracje i „Lolos”, sklepy z delikatesami na świeżym powietrzu nad brzegiem morza. Można oczarować się aromatem skąpanego w słońcu melona i delektować się słynną kawą Arabica lub kakao – uważaną tu za pokarm bogów. Ten ostatni dostępny jest w formie ganache (mieszanki czekolady i masła lub śmietanki) oraz jako batonik.

Zakwaterowanie

Hotele są głównym ośrodkiem zakwaterowania na wyspie. Przede wszystkim, aby sprostać wymaganiom klientów z Ameryki Północnej, hotele charakteryzują się wysokim standardem w zakresie oferty, recepcji i obsługi. Należą zazwyczaj do ekskluzywnej kategorii trzygwiazdkowej lub cztero- i pięciogwiazdkowej . Znajdują się one na plaży lub na wzgórzach na wybrzeżu. Większość obiektów we francuskiej części wyspy, charakteryzujących się typowym karaibskim wystrojem i średnią pojemnością, należy do kategorii hoteli uroku . Na wyspie Saint-Martin znajdują się również gościnne domy wakacyjne z autentycznym klimatem dla rodzin. Istnieje również wiele willi marzeń , których cena, wyposażenie i obsługa plasują je w górnym przedziale luksusu.

Plaża Orient Bay (lub „Baie Orientale” po francusku) to obowiązkowy punkt zwiedzania podczas pobytu na wyspie St. Martin. Ta plaża w północno-zachodniej części wyspy jest jedną z największych i najpopularniejszych. Nadano mu nazwę „Saint-Tropez z Karaibów”, a fanatycy sportu często przyjeżdżają tu na surfing i inne sporty wodne. Plaża Orient Bay w St. Martin znajduje się po stronie wyspy od Oceanu Atlantyckiego, a biały piasek niesiony przez pasaty rozciąga się na prawie 2 kilometry.

Nadmorska wioska Orient Bay jest rozległa i znajduje się w niej kilka doskonałych restauracji i hoteli z fantastycznym widokiem na turkusowo-niebieski ocean. Te obiekty zapewnią Ci intensywne chwile relaksu i nowe odkrycia. to tam znajduje się mój ulubiony hotel , który polecam Hôtel La Plantation, czterogwiazdkowy, blisko plaży, z dobrą obsługą i fajnym basene, Restauracja serwuje znakomite dania.

 

Plaża hotelowa

Przestronne pokoje z aneksem kuchennym

znakomity basen

Restauracja

Znakomita lokalizacja

Główne atrakcje turystyczne
 • Ostbucht (Zatoka Wschodnia)
 • Fort Louis
 • Wyspa Pinel
 • Philipsburg, stolica Sint Maarten
 • Grand Case, miasto na północy wyspy, nad cieśniną oddzielającą Saint-Martin od Anguilli
 • Insel Tintamarre
 • Narodowy Rezerwat Przyrody Saint-Martin
 • Strand Les Grandes Cayes
Atrakcje/zajęcia
 • Hochseefischen
 • Odwiedź muzeum „Śladami Arawaków” , które jest poświęcone historii wyspy
 • Wycieczka po koronach drzew Loterie Farm
 • Targ Marigot
 • Oglądaj motyle w Ferme aux Papillons
 • Wycieczka kajakiem przez lasy namorzynowe
 • Wizyta w „Starym Domu” w celu poznania życia wyspiarzy w dawnych czasach
praktyczne informacje
 • Stolica: Marigot (część francuska)
 • Języki: francuski, ale także holenderski i angielski
 • Waluta: euro na Saint Martin i Antylach Holenderskich Florin (NAF) dla Sint Maarten. Na całej wyspie akceptowane są także dolary amerykańskie. Zakupy bez cła i podatku.
 • Wymagania wjazdowe : Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Andory, Monako i Szwajcarii, ale wymagany jest ważny paszport, ponieważ loty lądują w holenderskiej części wyspy. Należy przedstawić dowód biletu powrotnego. Pomiędzy obiema połówkami wyspy nie ma kontroli celnych.
 • Różnica czasu w stosunku do Paryża: Minus 5 godzin zimą, minus 6 godzin latem
 • Klimat: tropikalny, umiarkowany, suchy
 • Temperatury: Średnia temperatura: 25°C
 • Najlepszy czas na podróż: przez cały rok; lepiej unikać pory deszczowej we wrześniu i październiku z tropikalnymi burzami i cyklonami
 • Dojazd: lotnisko Saint-Martin Grand-Case (część francuska) i międzynarodowe lotnisko Princess Juliana (część holenderska).
 • Linie lotnicze: Air France,  KLM.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Zmiany modeli i słaba sprzedaż zmniejszają zyski Porsche

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Toyota ogłasza wykup akcji za miliard dolarów

AIAktualnościITWiadomości

SAP ze wzrostem zysków – ale redukcje etatów stają się coraz droższe

AktualnościWiadomości

Harris zebrała 81 milionów dolarów w 24 godziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły