Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościLifestyleWiadomości

Wyniki badań: Latanie nadal jest najbezpieczniejsze

Od 1945 roku zanotowano we Francji 103 wypadki lotnicze. Katastrofę Germanwings w Alpach francuskich można zaliczyć do tych najokropniejszych. Wykres Statista pokazuje jak często i gdzie dochodziło w ostatnich 70 latach do katastrof lotniczych. I nawet, jeżeli wydaje się być niezbyt udanym momentem na takie stwierdzenie – latanie stało się i staje coraz bardziej bezpieczne.
Najwięcej wypadków lotniczych po 45 roku odnotowano w USA – 784 zdarzeń, według danych Sieci Bezpieczeństwa Lotniczego. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w Stanach krajowy ruch lotniczy jest większy niż w największych państwach europejskich liczonych razem.
W krajach o miliardowych liczbach mieszkańców, czyli w Chinach i Indach, stosunkowo mało zanotowano katastrof, ale fachowcy twierdzą, że dopiero od niedawna obywatele tych państw szerzej korzystają z usług lotniczych, stąd te niskie dane.
To, ze latanie jest bezpieczne najlepiej ilustrują wyniki badań przeprowadzone na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Allianz Global Corporate & Specialty SE, które wykazały, że prawdopodobieństwo uczestniczenia w katastrofie lotniczej wynosi 1 do 29 milionów. Dla zobrazowania skali, okazuje się, że trzy razy częściej ludzie giną od uderzenia pioruna. Prawdopodobieństwo śmiertelnego wypadku rowerowego wynosi w tych badaniach jeden na 340 tys.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: