Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Włącz BIO – nowa marka własna PGS trafi do sklepów jeszcze w tym roku

 

Polska Grupa Supermarketów rozszerza gamę produktów marek własnych (O! Dobre. Pewne. Twoje. i Spiżarnia Dworska) o produkty ekologiczne, sygnowane marką Włącz BIO. W pierwszej kolejności do sklepów skupionych wokół Grupy trafią produkty mięsne oraz suche.    

Marka Włącz BIO to element strategii PGS na lata 2020-2022. Obecnie przygotowanych jest 40 produktów pochodzących od polskich certyfikowanych i zweryfikowanych producentów oraz dystrybutorów. Produkty Włącz BIO pojawią się w sklepach Grupy na przełomie 2019 i 2020 roku, a dostawy zapewniać będzie magazyn centralny. Jednocześnie Polska Grupa Supermarketów chce nawiązywać dalsze współprace z producentami żywności ekologicznej.

Zaprezentowany logotyp marki Włącz BIO, stylistycznie nawiązuje do nowej identyfikacji wizualnej TOP MARKET, natomiast dwa odcienie zieleni odnoszą się bezpośrednio do proekologicznego charakteru marki.

W zeszłym roku światowy rynek produktów ekologicznych osiągnął wartość 90 mld Euro, z kolei wartość polskiego rynku szacowana jest już na ponad miliard złotych. W porównaniu do Europy Zachodniej, polski konsument wydaje ponad dziesięciokrotnie mniej na produkty z zielonym listkiem. Rynek ten ma jednak przed sobą dobre perspektywy, a jak przewidują eksperci, w ciągu najbliższych kilku lat sprzedaż produktów ekologicznych się potroi.

Rosnącą świadomość Polaków i zmieniające się trendy żywnościowe zamierza wykorzystać Polska Grupa Supermarketów, która dzięki własnej linii ekologicznej będzie mogła się poszczycić w przyszłym roku nawet 350 artykułami private label.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Oszustwa, kradzież danych i wyłudzanie pieniędzy to najczęstsze incydenty w sieci

AktualnościWiadomości

Rusza UX Upgrade – nowa odsłona platformy ze szkoleniami UX od Symetrii

AktualnościWiadomości

15 miliardów haseł w Darknecie

AktualnościWiadomości

Jarosław Pleskot w Zarządzie HAMA Polska

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: