Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościGospodarkaWiadomości

Wielojęzyczny pracownik zwiększa efektywność firmy

Połowa Polaków deklaruje, że zna przynajmniej jeden język obcy. Zwykle jest to znajomość na poziomie podstawowym. Biegle chociaż jednym językiem obcym posługuje się 23% z nas. Zaledwie garstka – jest natomiast poliglotami. A szkoda, ponieważ znajomość języków obcych nie tylko pomaga w porozumiewaniu się czy znalezieniu pracy, lecz także poprawia kreatywność.

Używając języka obcego podczas rozmowy, często musimy wybierać między podobnymi słowami. Możliwości jest niekiedy wiele, a nasze zadanie polega na dokonaniu w krótkim czasie takiego wyboru, który pozwoli jak najlepiej nas zrozumieć. W ten sposób rozwija się myślenie dywergencyjne. Zdaniem naukowców to ono wpływa na większą kreatywność. Co więcej, poligloci uważniej obserwują otoczenie oraz bardziej skupiają się na istotnych informacjach. W związku z tym częściej wychwytują fałszywe komunikaty.

Okazuje się również, że „dzięki znajomości języków obcych możemy łatwiej i szybciej uczyć się przedmiotów ścisłych” – mówi serwisowi infoWire.pl Sergiy Myshko, global PR manager w firmie Preply. Eksperci dowiedli, że studenci wielojęzyczni osiągali znacznie wyższe wyniki w matematyce niż ci znający tylko rodzimy język. Nauka języka obcego pomaga poza tym w posługiwaniu się językiem ojczystym: poprawia znajomość gramatyki i umiejętność czytania, poszerza słownictwo oraz usprawnia mówienie.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Zmiany modeli i słaba sprzedaż zmniejszają zyski Porsche

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Toyota ogłasza wykup akcji za miliard dolarów

AIAktualnościITWiadomości

SAP ze wzrostem zysków – ale redukcje etatów stają się coraz droższe

AktualnościWiadomości

Harris zebrała 81 milionów dolarów w 24 godziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły