Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Weight Watchers traci swojego najsłynniejszego członka rady nadzorczej i głównego akcjonariusza: Oprah Winfrey (70 l.). Prowadząca amerykański talk-show w maju złoży rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej, sprzeda wszystkie swoje udziały, a uzyskany z niej zysk przekaże na rzecz fundacji – poinformowała spółka w notatce prasowej. Winfrey objęła stanowisko w radzie nadzorczej w 2015 roku i została uznana za ambasadora reklamy firmy. Miała uratować markę.

Trzy miesiące temu prezenterka w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu „People” wyjaśniła, że ​​zażywa leki na odchudzanie. Ma predyspozycję do nadwagi, „której żadna siła woli nie jest w stanie opanować”. Według komunikatu prasowego Weight Watchers prezenter chce „nadal udzielać porad i współpracować” firmie i dyrektorowi zarządzającemu Simie Sistani . Niemniej jednak po ogłoszeniu jej odejścia akcje spółki spadły w notowaniach po godzinach pracy o ponad 20 procent.

Przez dziesięciolecia firma Weight Watchers była uważana za odnoszącą największe sukcesy firmę dietetyczną na świecie. Jednak od lat liczba klientów maleje. W środę firma podała, że ​​zakończyła ostatni kwartał 2023 roku z 3,8 milionami abonentów. W poprzednim kwartale liczba członków wynosiła 4 miliony. Wielu Amerykanów woli teraz przyjmować zastrzyki, aby schudnąć.
Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: