Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościHandelITPrzemysłSmaki życiaWiadomości

Wartość Delivery Hero wzrosła do 2.8 mld dolarów

 

Wartość Delivery Hero po ostatnim etapie finansowania wzrosła do wartości 2.8 mld dolarów. Spółka aby wzmocnić swoją płynność finansową nabyła tureckiego konkurenta Yemeksepeti i grecką sieć e-sprzedaży co spowodowało wpłyniecie do kasy ponad 100 milionów dolarów, wpłaconych przez 2 nowych inwestorów amerykańskich. Nie podano nazwisk tych inwestorów, bo sobie tego nie życzą.  W najbliższych tygodniach i tak opinii publicznej zostaną podane nazwiska inwestorów, bo to nakazuje prawo. Dotychczasowi akcjonariusze to Insight Venture Partners, General Atlantic oraz Rocket Internet.

Delivery Hero dostarcza jedzenie przez ponad 200 tysięcy restauracji w 34 krajach, i należy do najciekawszych firm giełdowych w najbliższym czasie. W wyniku dofinansowania firmy udział Rocket Internet  zmniejszył się do 38.5 procenta z 40.  Celem firmy według CEO Olivera Samwera jest powiększenie swoich udziałów w latach następnych, tak aby uzyskać  większość w spółce. W spółkach  HelloFresh i Foodpandasurowce, które dostarczają produkty  żywnościowe do restauracji Rocket Internet ma już pakiety większościowe.

Delivery Hero poinformował, że w przyszłości chce być całkowicie niezależnym. Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie.
Polecane artykuły
AktualnościInwestycjeWiadomości

Czy inwestowanie w produkty luksusowe może chronić przed inflacją?

AktualnościWiadomości

Pandemia kosztowała niemiecką gospodarkę 350 miliardów euro

AktualnościITWiadomości

W jaki sposób małe i średnie przedsiębiorstwa korzystają z internetu?

AktualnościWiadomości

Jak obniżyć koszty energii i ogrzewania domu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: