Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościWiadomości

W ten sposób Meta potajemnie wypycha swoich pracowników

 

Macierzysta firma  Facebooka Meta najwyraźniej chce w nadchodzących miesiącach obniżyć koszty o co najmniej 10 procent. W tym celu firma po cichu i potajemnie przystąpiła do restrukturyzacji działów, donosi „ Wall Street Journal ”, powołując się na obecnych i byłych menedżerów grupy. Jednak Meta daje pracownikom tylko ograniczony czas 30 dni na aplikowanie na inne stanowiska w firmie.

Mówi się, że grupa mediów społecznościowych stoi w obliczu słabnącego wzrostu i zwiększonej konkurencji. W związku z tym dużą część kosztów należy ograniczyć dzięki oszczędnościom w kosztach personelu.

Rzecznik Meta, Tracy Clayton, potwierdził oszczędności, powołując się na lipcowe komentarze dyrektora generalnego Marka Zuckerberga , że ​​firma była zmuszona do realokacji swoich zasobów w miarę wzrostu presji na biznes. Clayton nie powiedział, ilu pracowników dotknie restrukturyzacja. Meta zatrudnia obecnie około 84 000 osób na całym świecie, czyli o 32 procent więcej niż rok temu.

Jak donosi „WSJ”, Meta od III kwartału 2021 r. obniżyła swoje prognozy kosztów, ale nie zapowiedziała, że ​​zredukuje liczbę pracowników w jakikolwiek inny sposób niż poprzez naturalną rotację. Teraz nawet pracownicy, którzy faktycznie mają dobrą reputację i osiągają wysokie wyniki, są wypychani z firmy.

Podczas pandemii duże firmy technologiczne w szybkim tempie zatrudniały nowych pracowników, których teraz chcą się ponownie pozbyć w związku z pogarszającą się sytuacją gospodarczą. Apple , Amazon , Google i Microsoft już latem ogłosiły, że chcą zahamować koszty i narzucić zamrożenie zatrudnienia.Szef Meta, Mark Zuckerberg (38), powiedział wtedy, że spodziewa się jednego z najcięższych spowolnień gospodarczych w najnowszej historii. Pod koniec lipca Meta musiała ogłosić pierwszy od czasu debiutu spadek sprzedaży , a wcześniej nawet zmniejszającą się liczbę użytkowników . Branża reklamowa słabnie, rok temu marża grupy była wyższa o 12 punktów procentowych. Cena akcji Meta spadła w tym roku o ponad 56 procent, a wartość giełdowa firmy spadła o ponad 685 miliardów dolarów od szczytu we wrześniu 2022 roku.

Oczywiście to również nie pozostawiło Zuckerberga nietkniętego. Według biznesowego serwisu informacyjnego „ Bloomberg ”, szef Meta od początku roku stracił ponad 71 miliardów dolarów (72 miliardy euro). We wrześniu 2021 jego fortunę oszacowano na około 142 miliardy dolarów niż kiedykolwiek wcześniej. W ten sposób znalazł się w czołówce światowej listy miliarderów, razem z szefem Amazona Jeffem Bezosem (58) i założycielem Microsoftu Billem Gatesem (66).

Ale teraz jego fortuna zmniejszyła się o ponad połowę z powodu spadku akcji Meta. Zuckerberg zajmuje teraz 20 miejsce na liście miliarderów z około 56 miliardami dolarów. CEO rzuca się więc do przodu i pokłada wszystkie swoje nadzieje w metawersie – internecie 3D, w którym użytkownicy sami uczestniczą w doświadczeniach, a nie tylko oglądają. Ale to jest bardzo ryzykowne

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Tesla walczy ze słabą sprzedażą rabatami

AktualnościWiadomości

Straszenie utratą pracy jest toksyczne

AktualnościWiadomości

Pogłębienie współpracy polskich i niemieckich firm to recepta na niepewną przyszłość

AktualnościWiadomości

Mazowsze będzie mieć do wykorzystania ponad 9 mld zł z nowej perspektywy UE

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: