Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościCzas wolnyGiełdaITLifestyle

W oczekiwaniu na Realpolitiks i KURSK. Jujubee podwaja przychody

 

Jujubee, katowicki producent gier wideo, wypracował w 2015 r. ponad 800 tys. zł przychodów ze sprzedaży. To niemal dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku. Już w maju spółka zaprezentuje pierwsze materiały z gry Realpolitks, a ciągu miesiąca poznamy nowe szczegóły dotyczące gry KURSK.

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 806 tys. zł, zysk netto spółki po czterech kwartałach narastająco wyniósł 118 tys. zł. Dla porównania w 2014 r. sprzedaż spółki wyniosła 451 tys. zł, a zysk netto 35 tys. zł.

– To oczywiście nasz  rekordowy rok i jesteśmy z niego zadowoleni, zwłaszcza, że osiągnięte wyniki są zgodne założeniami sprzed oferty. Wyniki mogły być jeszcze lepsze, ale w związku z procedurami nie mogliśmy zaksięgować w IV kwartale części wpływów ze współpracy z naszym niemieckim partnerem – podsumowuje Michał Stępień, prezes Jujubee.  Ten partner to Astragon Entertainment, na zlecenie którego Jujubee produkuje symulator lotów „Take Off – The Flight Simulator”. Gra ukaże się na platformy iOS i Android w kwietniu 2016 roku. – Moim zdaniem będzie to najlepszy symulator lotów na platformy mobilne dostępny na rynku. Oprócz stałego wynagrodzenia za produkcję gry, będziemy również partycypować w zyskach ze sprzedaży. Nasza dotychczasowa współpraca układa się świetnie i chcielibyśmy ją kontynuować – tłumaczy prezes.

Jednak 2016 r. upłynie pod znakiem finalizacji prac nad grami Realpolitiks i KURSK. Zwłaszcza ten drugi tytuł budzi w branży duże emocje. – Naszym celem jest zakończenie prac nad oboma tytułami w drugim półroczu 2016 r. Pierwsze materiały z gry Realpolitiks planujemy ujawnić już na majowej konferencji Digital Dragons w Krakowie. Podobnie jak rok temu Jujubee będzie jednym ze sponsorów imprezy. Jeśli chodzi o KURSK uchylimy rąbka tajemnicy w ciągu najbliższego miesiąca – zapowiada prezes.

/informacja prasowa
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów

AktualnościWiadomości

Ponad 50 proc. firm szkoleniowych traci wszystkie dochody

AktualnościWiadomości

W czasie pandemii co trzeci Polak zwiększył liczbę płatności online

AktualnościWiadomości

Galeriom handlowym grożą gigantyczne straty

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: