Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomościZarządzanie

Uwe Hochgeschurtz nowym szefem Opla

 

Zmiana szefa w Oplu : Uwe Hochgeschurtz (58) zostanie nowym dyrektorem generalnym spółki zależnej Stellantis 1 września Hochgeschurtz odpowiada obecnie za działalność konkurencyjnego Renault w Niemczech, Austrii i Szwajcarii . Poprzedni szef Opla, Michael Lohscheller (52) zdecydował się podjąć inne wyzwanie poza grupą, jak powiedział bez dalszych szczegółów w wiadomości od Stellantis.

Lohscheller, zapalony maratończyk, był dyrektorem finansowym Opla do 2017 roku i awansował na szczyt po tym, jak poprzednik Stellantis, PSA, przejął firmę od General Motors. Lohscheller zorganizował restrukturyzację firmy, podczas której zlikwidowano tysiące miejsc pracy bez zwolnień. Trzy lokalizacje w Rüsselsheim, Kaiserlautern i Eisenach pozostały, podczas gdy duża część centrum rozwoju i centrum testowego w Dudenhofen koło Frankfurtu zostały sprzedane.

Szef Stellantis, Carlos Tavares (62), podziękował Lohschellerowi za stworzenie wraz z pracownikami Opla silnych, trwałych podstaw dla firmy. „Ta imponująca zmiana toruje teraz drogę marce do ekspansji na całym świecie”. We wtorkowym komunikacie do pracowników Lohscheller odniósł się do skumulowanego zysku w wysokości 2,5 miliarda euro z ostatnich trzech lat. Pod kierownictwem byłego właściciela General Motors Opel i jego brytyjska siostrzana marka Vauxhall przynosiły straty tylko przez prawie dwie dekady.

Nowy szef Opla, Uwe Hochgeschurtz, jest zapalonym rowerzystą, jak kiedyś wspomniał o tej pasji w wywiadzie prasowym. Ma ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w branży motoryzacyjnej. Hochgeschurtz urodził się w Kolonii i studiował zarządzanie biznesem w Niemczech (Wuppertal i Kolonia), Wielkiej Brytanii (Birmingham) i Francji (Paris Dauphine). Kariera w branży motoryzacyjnej rozpoczęła się od Forda w 1990 roku, następnie przeniósł się do Volkswagena w 2001 roku i do Renault w 2004 roku.

Związek IG Metall liczy na spokojniejsze czasy po zmianie szefa Opla: „Po zmianie na szczycie Opla firma musi wreszcie się uspokoić” – powiedział szef okręgu Mitte, Jörg Köhlinger. “Mamy nadzieję na dobrą współpracę z panem Hochgeschurtzem. Zna branżę motoryzacyjną i powinien rozwiązywać przyszłe problemy wspólnie z przedstawicielami pracowników. Jesteśmy do tego gotowi.”

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Prokurator generalny oskarża Trumpa za oszustwo

AktualnościWiadomości

Samochodowy bilans 2021 roku – jakie pojazdy były najpopularniejsze?

AktualnościITWiadomości

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie.

AktualnościITWiadomości

Ataki cybernetyczne są największym zmartwieniem firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: