Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Ujawniono interesy biznesowe Donalda Trumpa w Chinach

 

Prezydent USA Donald Trump  prowadzi kampanię z ostrą anty- chińską retoryką – według doniesień medialnych sam Republikanin od lat zajmował się interesami biznesowymi w Republice Ludowej. Jak donosi we wtorek „New York Times”, firma hotelowa Trumpa nadal miała biuro w Chinach, gdy kandydował do wyborów prezydenckich w 2016 roku i w tym czasie ściśle współpracował z chińską spółką państwową. Trump nadal ma też chińskie konto bankowe.

Niespełna dwa tygodnie przed wyborami prezydenckimi rewelacje dla Trumpa pojawiają się w nieodpowiednim momencie – zwłaszcza, że ​​urzędujący prezydent wielokrotnie zarzuca swojemu demokratycznemu pretendentowi Joe Bidenowi  przyjazny stosunek do Pekinu podczas kampanii wyborczej. W czwartek wieczorem Trump i Biden spotkają się w telewizyjnym pojedynku po raz ostatni przed wyborami 3 listopada .

W ciągu ostatnich kilku dni Trump wielokrotnie twierdził, że Biden był zaangażowany w biznes swojego syna Huntera w Chinach i na Ukrainie. Były wiceprezes wielokrotnie temu zaprzeczał. Nawet w publicznie dostępnych dokumentach podatkowych Bidena nie ma dowodów na powiązania biznesowe z Chinami.

W rzeczywistości to Trump przez lata pracował w Chinach, pisze „New York Times”, który nawiązuje do analizy dokumentów podatkowych Trumpa. Na przykład firma Trump International Hotels Management zapłaciła ponad 188 000 USD (158 000 EUR) podatków w Chinach w latach 2013–2015 i prowadziła tam negocjacje licencyjne.

Trump nadal ma konto bankowe w Chinach

Według gazety Trump już w 2008 roku próbował zbudować wieżowiec biurowy w południowo-chińskiej metropolii Kanton – co ostatecznie się nie powiodło. Jednak lata jego starań doprowadziły do ​​tego, że w 2012 roku udało mu się otworzyć biuro w Szanghaju.

Według raportu chińskie konto bankowe nadal znajduje się w firmie hotelarskiej Trumpa. Oprócz Chin Trump ma konta tylko w dwóch innych krajach – Wielkiej Brytanii i Irlandii, według New York Times.

Prawnik organizacji Trumpa, Alan Garten, powiedział „New York Times”, gdy zapytano go, że konto bankowe zostało otwarte w chińskim banku z oddziałami w USA , aby móc płacić podatki w Chinach. Jednak od 2015 r. W firmie Trump w Chinach „nie było żadnych transakcji, żadnych transakcji ani innych działań biznesowych”. Biuro firmy w Chinach również jest nieaktywne.

Jak dowiedziała się agencja informacyjna AFP od środowisk zaznajomionych z tym procesem, należąca do imperium Trumpa firma Trump Hotel Collection (THC) również czasami negocjowała z państwowym przedsiębiorstwem energetycznym State Grid Corporation of China w sprawie przystąpienia do ogromnego projektu budowlanego w Pekinie. Według kręgów THC ostatecznie odrzuciło plany.

Trump lubi rodzić jako przeciwnik Chin

Pod hasłem „Najpierw Ameryka” Trump prowadził kampanię już w 2016 roku z ostrą anty-chińską retoryką i określił Republikę Ludową jako największe zagrożenie dla USA i zachodniego systemu demokratycznego. Pierwsza kadencja Trumpa upłynęła pod znakiem konfliktu handlowego z Pekinem i działań prezydenta przeciwko chińskim firmom technologicznym.

W kryzysie koronowym Trump zaostrzył ton głosu wobec Chin. Pomimo krytyki rasistowskich konotacji, prezydent USA wielokrotnie mówił o „chińskim wirusie” i uczynił Pekin bezpośrednio odpowiedzialnym za rozprzestrzenianie się patogenu Sars-CoV-2.

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Branża gier komputerowych największym beneficjentem pandemii

AktualnościWiadomości

Po utracie miliardów Ryanair jest optymistą

AktualnościHRWiadomości

HR potrzebuje empatii

AktualnościWiadomości

Podkarpacka Dolina Lotnicza przygotowuje się do mocnego odbicia po kryzysie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: