Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościUbezpieczeniaWiadomości

Ubezpieczenie grupowe pracownicze- czy warto?

 

Podczas pandemii na świecie zmieniło się podejście do ubezpieczeń oraz opieki medycznej. To właśnie towarzystwa ubezpieczeniowe zanotowały wzrost w zakresie zainteresowania produktami ubezpieczeniowymi. Wzrost zainteresowania nastąpił w zakresie ochrony zdrowia oraz życia. Aktualny rynek ubezpieczeń oferuje kilkanaście możliwości ubezpieczenia się na życie. Istnieje możliwość kupna polisy indywidualnej, ale również w formie grupowej. Polisa grupowa najczęściej dostępna jest w zakładach pracy.

Grupowe Ubezpieczenie na życie – co to za produkt?

Proponowana pracownikom lub danej grupie zawodowej przez zakład pracy odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa. Jest to jeden z głównych benefitów pracowniczych, który jak wykazują badania rynkowe cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Ubezpieczenie grupowe charakteryzuje się świetnymi warunkami za dość niską składkę. Dzieje się tak, ponieważ w ramach polisy ubezpiecza się większa grupa osób, co pozwala Towarzystwom ubezpieczeniowym rozłożyć ryzyko. Za wybór oferty ubezpieczeniowej odpowiada właściciel przedsiębiorstwa. To właśnie on występuje w imieniu pracowników i podpisuje umowę z Ubezpieczycielem. Jak również on odpowiada za pobieranie składek i przekazywanie ich do firmy.

Umowy zawierane są najczęściej na okres jednego roku, z możliwością przedłużenia. Ubezpieczenie grupowe ma na celu ochronę ubezpieczonego na wypadek śmierci, wówczas świadczenie wypłacane jest osobom uposażonym w polisie do podjęcia owych środków, a także w sytuacji nagłej choroby, wypadku lub doznania uszczerbku na zdrowiu. Wówczas świadczenie za owe zdarzenia wypłacane jest na konto ubezpieczonego jako forma wsparcia w powrocie do zdrowia.

Zabezpieczenie naszego życia i zdrowia powinno być priorytetem. Szczególnie w momentach gdzie ma to wpływ na życie naszych bliskich. Dlatego zakup ubezpieczenia na życie powinien być rozważony z perspektywy inwestycji w życie i zdrowie.

Jakie są zalety ubezpieczenie grupowego?

Przede wszystkim, jak już wspomniano wyżej największa zaletą jest dość niska cena oraz zakres całej oferty. Kolejną z zalet jest opcja dopisania do ubezpieczenia członka rodziny. Co w porównaniu z ubezpieczeniem członka rodziny przez indywidualną polisę, pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Przystępując do “grupówki” nie musimy wypełniać ankiety medycznej, co ma dużą zaletę dla osób starszych lub podupadających na zdrowiu. Pracownik po rozwiązaniu umowy z zakładem pracy może również kontynuować ubezpieczenie w formie indywidualnej. 

Z perspektywy przedsiębiorcy plusów jest równie dużo:
– Możliwość zaliczenia polisy do kosztów firmowych.
– Uatrakcyjnienie miejsca pracy.
– Dbałość o pracowników, co skutkuje świetną opinią o pracodawcy.
– Oraz wiele innych.

Kup ubezpieczenie grupowe od profesjonalnego agenta.

Zakup ubezpieczenia grupowego wymaga dokładnej analizy potrzeb klienta. Dlatego należy zwrócić się do ekspertów w tym zakresie. Jedną z czołowych firm jest Przewodnik Ubezpieczeniowy, który oferuje profesjonalną analizę oraz dedykowany zespół do obsługi ubezpieczenia. To właśnie agent znając potrzeby dobierze najlepszy produkt do potrzeb firmy. Skontaktuj się już dziś i chroń swoich pracowników.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Tesla walczy ze słabą sprzedażą rabatami

AktualnościWiadomości

Straszenie utratą pracy jest toksyczne

AktualnościWiadomości

Pogłębienie współpracy polskich i niemieckich firm to recepta na niepewną przyszłość

AktualnościWiadomości

Mazowsze będzie mieć do wykorzystania ponad 9 mld zł z nowej perspektywy UE

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: