AI skraca czas cyberataków

AktualnościWiadomości

Triumf Roberta Szustkowskiego. Sąd nakazał Stowarzyszeniu Miasto jest Nasze przeprosić Roberta Szustkowskiego

Robert Szustkowski triumfuje w procesie apelacyjnym, w którym walczył od 2016 roku o dobre imię i wizerunek, po tym, jak Jan Śpiewak (ówczesny przewodniczący stowarzyszenia Miasto jest Nasze) publicznie oskarżył i bezpodstawnie umieścił nazwisko biznesmena w prezentacji Warszawskiej Mapy Reprywatyzacji.  

Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku z dnia 28.03.2019 zobowiązał stowarzyszenie Miasto Jest Nasze (MJN), reprezentowanego w 2016 roku przez Jana Śpiewaka, do opublikowania przeprosin Roberta Szustkowskiego za publicznie rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o jego rzekomym udziale w tzw. dzikiej reprywatyzacji oraz przynależności do grupy przestępczej. Sąd uznał, że stowarzyszenie MJN naruszyło dobre imię biznesmena Roberta Szustkowskiego, działając na szkodę jego wizerunku.  

Stosownie do wyroku, Sąd Apelacyjny nakazał zarządowi stowarzyszenia MJN publikację oświadczenia z przeprosinami m.in. na stronach internetowych Stowarzyszenia www.miastojestnasze.org, dziennika Polska Times oraz Polska Metropolia Warszawska najpóźniej do dnia 15 kwietnia 2019 r.

Dodatkowo Sąd Apelacyjny nakazał stowarzyszeniu MJN wpłatę 10.000 zł wraz z odsetkami tytułem zadośćuczynienia na konto fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Warszawie oraz zwrot kosztów procesowych Robertowi Szustkowskiemu.

 

Polecane artykuły
AIAktualnościWiadomości

Regulacja sztucznej inteligencji jest w rozsypce, a Anthropic jest na celowniku

AktualnościWiadomości

Dziesięć lat później Wielka Brytania oblicza koszty Brexitu

AktualnościWiadomości

Trump prezentuje nowy samolot prezydencki

AktualnościWiadomości

Szalony wyścig Trumpa o podpisanie umowy z Iranem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *