Artykuł miesiąca: Kielecki Park Technologiczny łączy firmy ze startupami

AktualnościWiadomości

Tomasz Fedyna nowym prezesem Wonga Polska

 

Rada nadzorcza Wonga powołała Tomasza Fedynę, dotychczasowego członka zarządu do spraw finansowych, na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Tomasz Fedyna związany jest z Wonga Polska od początku istnienia spółki w Polsce, czyli od 2012 r. Od 19 lat pracuje w branży finansowej. Karierę zawodową rozpoczął w Generali, przez pięć lat odpowiadał za politykę rachunkowości w Banku Handlowym. Był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu w Polbank Dystrybucja oraz w Finamo. Zanim dołączył do Wonga Polska pełnił funkcję dyrektora finansowego pionu bankowości komercyjnej Banku BPH.

Tomasz Fedyna jest absolwentem Wydziału Ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, studiował także na Uniwersytecie Wileńskim.

– Znajdujemy się w przełomowym momencie dla spółki. W maju 2019 r. Wonga Polska stała się częścią Grupy KRUK. To dla nas nowe możliwości rozwoju, dostępu do finansowania i dotarcia do klientów zainteresowanych pożyczkami na wyższe kwoty. Chcemy konsekwentnie realizować strategię poszerzania oferty produktów ratalnych i długookresowych. Na początku czerwca wystartowaliśmy z nową kampanią, która promuje pożyczkę ratalną z nowymi benefitami dla klientów, jak na przykład wakacje kredytowe – mówi Tomasz Fedyna, prezes zarządu Wonga Polska.

Na nową kadencję w zarządzie Wonga Polska zostali ponownie powołani Sylwia Drejer-Cichucka i Łukasz Kamiński.

Sylwia Drejer-Cichucka związana jest z firmą od 2012 r., odpowiada za rozwój biznesu i produktu oraz marketing. Była jedną z pierwszych osób, które tworzyły Wonga w Polsce. Zanim dołączyła do zespołu, pracowała w Polkomtel, Finamo i Expanderze. Ukończyła zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim oraz Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Łukasz Kamiński jest związany z Wonga od 2015 r. Wcześniej przez 14 lat pracował
w CitiHandlowym, m. in. jako szef ryzyka Pionu Bankowości Detalicznej oraz szef Pionu Zarządzania Produktami Kredytowymi. Ukończył finanse i bankowość na SGH w Warszawie. Były członek rady nadzorczej Biura Informacji Kredytowej. Łukasz Kamiński odpowiada za zarządzanie ryzykiem kredytowym i przeciwdziałanie wyłudzeniom. Zajmuje się także optymalizacją procesu weryfikacji klienta oraz prognozowaniem zmian na rynku finansowym.

– Zespół prowadzony przez Tomasza Fedynę, Sylwię Drejer-Cichucką i Łukasza Kamińskiego stworzył nowoczesną organizację, ze sprawdzonym modelem biznesowym i silnym systemem zarządzania ryzykiem. Dzięki nim, spółka płynnie weszła w nowy rozdział swojej działalności w Grupie KRUK. Jesteśmy przekonani, że powierzenie im sterów na kolejną kadencję jest najlepszym wyborem – mówi Michał Zasępa, przewodniczący rady nadzorczej Wonga.pl, członek zarządu KRUK S.A.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?

AktualnościITWiadomości

70% pracowników branży IT zauważa u siebie wypalenie zawodowe, co dziesiąty cierpi na depresję

AktualnościTechnologieWiadomości

W tym roku w Polsce przybyło 13 proc. jednoosobowych działalności IT - jest ich już blisko 150 tys.

AktualnościWiadomości

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: