„Nasza działalność idzie jeszcze lepiej niż oczekiwano” — powiedział szef firmy Timotheus Höttges (59 l.). Wraz z prognozowanym wzrostem Deutsche Telekom podąża za amerykańską filią T-Mobile US, która dopiero niedawno zwiększyła swoje oczekiwania . Jedną z korzyści płynących z T-Mobile US jest szybsza niż oczekiwano fuzja firmy z jej konkurentem Sprintem, którą przejęła w zeszłym roku.
W trzecim kwartale skorygowana Ebitda AL całej grupy wzrosła nieznacznie o 0,2 proc. do 9,7 mld euro. Szczególnie dobrze wypadło to na rodzimym rynku w Niemczech , gdzie skorygowany wynik operacyjny – również dzięki licznym nowym klientom – wzrósł o 3,9 procent do 2,5 miliarda euro. Sprzedaż Grupy, skorygowana o efekty konsolidacji i zmiany kursów walut, wzrosła o 2,1 procent do 26,9 mld euro, ale była poniżej oczekiwań analityków.
W czwartek wieczorem zarząd podjął decyzję o przydzieleniu większej ilości pieniędzy akcjonariuszom. Oczekuje się, że dywidenda wzrośnie o cztery centy do 64 centów na akcję w bieżącym roku obrotowym. Planowana łączna dywidenda na 2021 r. wynosi 3,19 mld euro, w porównaniu z 2,85 mld euro za rok budżetowy 2020. Na tym korzysta rząd federalny, który wciąż jest największym pojedynczym udziałowcem z 30,5 proc., ale także japoński inwestor technologiczny Softbank , który jest obecnie z 4,5 procent wzrosła, aby stać się drugim największym prywatnym udziałowcem w Bonn. Odpowiednia umowa we wrześniu przybliża Deutsche Telekom do długoterminowej większości w T-Mobile US.