Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

TeamworkBuzz – nowe narzędzie, które zrobi pozytywny szum w Twojej firmie

 

Skomentowanie dobrze wykonanej pracy przez przełożonych i współpracowników z możliwością przyznania odznaki oraz wymiany zdobytych pochwał na bonusy – takie usługi dla biznesu oferuje debiutująca właśnie platforma TeamworkBuzz.

Dla 96% pracowników najbardziej liczy się przyjazna atmosfera pracy w zespole, 94% wskazuje na docenianie. Dopiero na trzecim miejscu według Raportu Fun At Work 2018 znalazły się atrakcyjne zarobki. Co więcej, z badań wynika, że bycie niedocenianym w pracy jest jednym z głównych powodów odejść pracowników. Z jednej strony to wydaje się oczywiste – im bardziej pracownik czuje się doceniany, tym jest bardziej zadowolony ze swojej pracy i efektywniej realizuje zadania. Jednak tylko około 40% firm posiada system doceniania pracowników, co oznacza, że większość pracowników nie wie czy dobrze wykonują swoją pracę.

Dlatego powstała platforma TeamworkBuzz, która pozwala docenić i nagrodzić pracowników za dobrze wykonaną pracę. Jej pomysłodawca do tej pory wdrażał podobne systemy w firmach technologicznych, w których była potrzeba wdrożenia otwartej kultury doceniania pracowników, aby zatrzymać dobrych pracowników, zbudować zaangażowane i zmotywowane zespoły.

Narzędzie TeamworkBuzz stworzyłem kilka lat temu w odpowiedzi na niedostatecznie realizowaną potrzebę komunikacji ze współpracownikami w zespole, którym kierowałem. Zależało mi na wdrożeniu kultury organizacyjnej, opartej na częstym wyrażaniu uznania przez członków zespołu za zaangażowanie i dobrze wykonaną pracę, mówi Arkadiusz Poński, twórca i założyciel platformy TeamworkBuzz.

Przy wsparciu narzędzia TeamworkBuzz członkowie zespołów mogą wyrażać uznanie dla kolegów i koleżanek z pracy za pomocą odznak z punktami i krótkim komentarzem. Zbierane punkty mogą być opcjonalnie wymieniane na nagrody (np. bilety do kina, wsparcie organizacji społecznej, w zależności, jaki system bonusów funkcjonuje już w firmie lub jaki firma i pracownicy preferują).

Pochwały są publiczne, na forum zespołu, widoczne dla całej organizacji – co dodatkowo wzmacnia pozytywny przekaz. Na co dzień nie mamy możliwości pracy z każdym w firmie i z tego powodu nie wiemy czy ktoś jest dobrym liderem zespołu, a może świetnie radzi sobie z pilnowaniem terminów lub potrafi negocjować korzystne umowy. TeamworkBuzz daje szansę na poznanie talentów osób, z którymi nie pracujemy bezpośrednio.

Jest to narzędzie wspierające inne, być może istniejące już formy oceny pracowników i jest sporym ułatwieniem dla managerów HR w ich codziennej pracy. Umożliwia np. wysyłanie automatycznych powiadomień mailowych do osoby, że właśnie została doceniona przez kogoś z firmy, przeglądanie udzielonych pochwał, sprawdzenie kto jest najczęściej doceniany. HR manager ma również możliwość zdefiniowania odznak do przyznania (nazwa, liczba punktów, ikona, powiadomienia, kto może przyznać odznakę).

TeamworkBuzz wspiera w wyrażaniu uznania za codzienne osiągnięcia, te duże i małe. To szczególnie ważne przy budowaniu atmosfery, w której każdy z nas ma poczucie, że jego zaangażowanie ma wpływ na sukces całego zespołu, wyjaśnia Karolina Woroniecka, specjalista ds. rekrutacji w Connectmedica. Debiutujące właśnie narzędzie pomaga w tworzeniu najlepszych miejsc pracy, w których pracownicy czują się docenieni, są zmotywowani i zaangażowani. Jego twórca planuje wyjść poza rynek polski.

Na początku chciałbym to narzędzie wdrożyć w firmach mających siedzibę w Polsce, ale moje plany rozwoju firmy sięgają zdecydowanie dalej. Zwłaszcza, że nasze rozwiązanie dość szybko spotkało się z zainteresowaniem największych polskich firm, z którymi obecnie prowadzimy rozmowy dotyczące wdrożenia. Atrakcyjność biznesowa naszego kraju sprawiła, że Polska jest miejscem, w którym trzeba być i to u nas swoje siedziby mają największe firmy z listy Fortune 500. Dlaczego więc nie skorzystać z tej wyjątkowej okazji i nie rozwinąć skrzydeł na rodzimym rynku, dodaje Arkadiusz Poński.

 

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Branża gier komputerowych największym beneficjentem pandemii

AktualnościWiadomości

Po utracie miliardów Ryanair jest optymistą

AktualnościHRWiadomości

HR potrzebuje empatii

AktualnościWiadomości

Podkarpacka Dolina Lotnicza przygotowuje się do mocnego odbicia po kryzysie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: